Doğalgazlı jeneratör ile elektrik üretip elektrik şirketlerine satmak mümkünmü?

aloha39

Üye
MERHABA ARKADAŞLARLAR ELİMDE YAKLAŞIK 900 KW LIK CAT MARKA DOĞALGAZLI KABİNLİ BİR JENERATÖR VAR .BU JENERATÖRÜ DOĞALGAZ İLE ÇALIŞTIRARAK ELEKTİRİK ÜRETMEK VE ELEKTRİK ŞİRKETLERİNE SATMAK İSTİYORUM...YASAL MEVZUAT OLARAK GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİNDEKİ MANTIKLA BUNU YAPABİLİRMİYİM...ARAŞTIRDIĞIMDA DİZEL MOTORLARIN TİRÜBÜN MOTORLARA GÖRE ELEKTRİK ÜRETME KONUSUNDA DAHA VERİMLİ OLDĞUNU GÖRDÜM.BU KONUDA BANA BİLGİ VEREBİLECEK OLAN VARMI ACABA ?

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
MERHABA ARKADAŞLARLAR ELİMDE YAKLAŞIK 900 KW LIK CAT MARKA DOĞALGAZLI KABİNLİ BİR JENERATÖR VAR .BU JENERATÖRÜ DOĞALGAZ İLE ÇALIŞTIRARAK ELEKTİRİK ÜRETMEK VE ELEKTRİK ŞİRKETLERİNE SATMAK İSTİYORUM...YASAL MEVZUAT OLARAK GÜNEŞ ENERJİ SİSTEMLERİNDEKİ MANTIKLA BUNU YAPABİLİRMİYİM...ARAŞTIRDIĞIMDA DİZEL MOTORLARIN TİRÜBÜN MOTORLARA GÖRE ELEKTRİK ÜRETME KONUSUNDA DAHA VERİMLİ OLDĞUNU GÖRDÜM.BU KONUDA BANA BİLGİ VEREBİLECEK OLAN VARMI ACABA ?
1- bağırarak anlatmana gerek yok.bizler sağır değiliz(caps lock açıkken mesaj yazılmaz, nezaket kuralı)
2- doğalgaz kaynağı sana ait ise yani para ödemiyorsan yada üretim maliyetin çok düşükse neden olmasın.
3- dizel jeneratörler daha verimli değildir, sadece yakıt olarak ekonomiktir, çünkü bir jeneratör üretilirken, alternatörün kw gücüne göre yeterli güçte içten yanmalı motor takılır, dizel, benzin, lpg önemli değildir.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,964
Kullanıcılar
449,609
Son üye
cherrywine

Yeni konular

Geri