Dinamik mikrofon ile alakalı sorunum

Ustalarım abilerim kardeslerim ilk once selamun aleylum konu basligindada belirttigim gibi bilgisayara dinamik mikrofon bagladim ama sesi az aliyorum bunu nasıl duzeltebilirim diger elektret mikrofon gibi degil aksine cok az ses alabiliyorum preamp yapsam pc mikrofon cikisina vir zarari olurmu acaba

Dinamik mikrofonların/kapsüllerin çıkış empedansı çok düşüktür, bunun için mini trafolar var ölçüleri yaklaşık 12mm*12mm*12mm civarında. Bu trafolar genliği de arttırdığı için çıkışı yeterli seviyeye ulaştırır. Preampli de yapabilirsiniz ama çoğu (sahne) mikrofonun içinde trafo var
Kolay gelsin.

Dinamik mikrofonların/kapsüllerin çıkış empedansı çok düşüktür, bunun için mini trafolar var ölçüleri yaklaşık 12mm*12mm*12mm civarında. Bu trafolar genliği de arttırdığı için çıkışı yeterli seviyeye ulaştırır. Preampli de yapabilirsiniz ama çoğu (sahne) mikrofonun içinde trafo var
Kolay gelsin.
Degerli yorumunuz icin tesekkur ederim mikrofonun 2 kablosunu trafonun sekonder kismina baglayip trafonun primer ucunada aux u baglamam gerekiyor galiba anladigim kadari ile

Degerli yorumunuz icin tesekkur ederim mikrofonun 2 kablosunu trafonun sekonder kismina baglayip trafonun primer ucunada aux u baglamam gerekiyor galiba anladigim kadari ile
Evet, daha doğrusu şöyle söylenebilir:
Trafonun düşük empedanslı kısmına mikrofon, yüksek empedanslı kısmı çıkış olarak bağlanır. Bu çıkış ampli nin girişine bağlanır.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri