Devre tasarımı yaptırmak

0M42

Katılımcı Üye
İsteğe göre elektronik devre tasarımı yapan yerler varmı arkadaşlar? Ve bu konuda ücretlendirme nasıl ve neye göre oluyor ?

Daha sonuç odaklı yazayım soruyu sormamdaki amaç şudur 3 kw güç verebilecek ve direk 220 volt AC gerilim ile çalıştırabileceğim ve olabildiğince az malzeme ile (artık ne kadar mümkün oluyorsa) çalışacak induksiyon ısıtma devresine ihtiyacım var.

Böyle bir devrenin tasarımında bana kim yada hangi firma yardımcı olur ve tekrar belirtmek istiyorum bu konuda ücretlendirme nasıl oluyor istediğim devrenin tasarımı için aşağı yukarı ne öderim prosedür nedir ?

Bilgisi olan arkadaşlar aydınlatırsanız çok sevinirim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
sırf sana özel üretim istersen baya maliyetli olur birde hangi metali yada madeni ısıtıcaksınız bunlarda değişken oluyor. 1KW civarı isterseniz sanırım kit veya hazır devreler var ilginizi çekerse bir bakın derim.
örnek site https://www.banggood.com/tr/search/induction-heater-kit.html belki modifikasyonla güç değerleri artırılabilinir.kolay gelsin saygılar.

İnternetten araştırma yaptım arkadaşlar o şemaların çoğunu inceledim minumum 3000 watt güçte bir devreye ihtiyacım var ve hazırını alamam çünkü bu devreden çok adet ihtiyacım olacak (5000 adet civarı) hazır almak istersem çok pahalıya gelecek neticede aldığım satıcıda buna bir kar koyacak.

Yani benim asıl öğrenmek istediğim bu tasarımın aşağı yukarı ücreti ne olur

İnternetten araştırma yaptım arkadaşlar o şemaların çoğunu inceledim minumum 3000 watt güçte bir devreye ihtiyacım var ve hazırını alamam çünkü bu devreden çok adet ihtiyacım olacak (5000 adet civarı) hazır almak istersem çok pahalıya gelecek neticede aldığım satıcıda buna bir kar koyacak.

Yani benim asıl öğrenmek istediğim bu tasarımın aşağı yukarı ücreti ne olur
İstanbul da elektronik devre tasarlayan bir arkadaşım var ve onunla yaptığımız bir sohbette bana şöyle demişti:Özel elektronik devreyi tasarlıyorum örnek devreyi yapıp ISIS di galiba kullandığı program bunda çizimini yapıp baskı devre yapıyordu ama devre sayısı fazlaysa sizin devre gibi baskı devre yapan firmalara gönderip baskısını yaptırıyorum demişti.

Profil yada inşaat demiri mi eriteceksiniz , yoksa döküm mü yapacaksınız ?

Eğer malzemeler ince yapıda ise frekansın yüksek tutulması gerekiyor ama malzeme kalın içi dolu ise frekans düşük tutulmalı sarım sayısı arttırılmalı .

Nerede kullanılacak.

İstanbul da elektronik devre tasarlayan bir arkadaşım var ve onunla yaptığımız bir sohbette bana şöyle demişti:Özel elektronik devreyi tasarlıyorum örnek devreyi yapıp ISIS di galiba kullandığı program bunda çizimini yapıp baskı devre yapıyordu ama devre sayısı fazlaysa sizin devre gibi baskı devre yapan firmalara gönderip baskısını yaptırıyorum demişti.

Cevabınız için teşekkür ederim aslında ben bir tane tasarım yaptırmak istiyorum sonrasında o tasarımı kopyalayarak yada firmalar ile görüşerek birebir aynısını yaptırıp çoğalttıracağım ama her şeyden önce bana bir tasarımcı gerekiyor.Arkadaşınız bana bu konuda yardımcı olabilirmi? Yani benim istediğim tek bir tasarım şema halinde bile bana verebilir sonraki işler bana ait olacak

Profil yada inşaat demiri mi eriteceksiniz , yoksa döküm mü yapacaksınız ?

Eğer malzemeler ince yapıda ise frekansın yüksek tutulması gerekiyor ama malzeme kalın içi dolu ise frekans düşük tutulmalı sarım sayısı arttırılmalı .

Nerede kullanılacak.

Teşekkür ederim bu sistem ile 150 mm çapında 40mm. et kalınlığında ve 500mm. uzunluğunda bir demir kovan ısıtılacak bu kovan daiçinden geçen bir sıvıyı ısıtacak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
bende elektronik devre tasarımı ve imalatı yapıyorum burda fiyatlara etki eden en öenmli şey kullanacağınız malzemedir ? malum dolar Euro çok yükseldi + devre ne iş yapacak ne için tasarlanacak işçilik malzeme v.s fiyatara etkileyen en öenmli şeydir...

Teşekkür ederim bu sistem ile 150 mm çapında 40mm. et kalınlığında ve 500mm. uzunluğunda bir demir kovan ısıtılacak bu kovan daiçinden geçen bir sıvıyı ısıtacak.
özel değilse bahsettiğiniz sıvı ısıtma işlemini niçin idiksiyon sistemi ile yapmak istediğinizi söyleyebilirmisiniz?.

Baştan aşağı bobinmi saracaksın eğer öyle ise araya ısı ileten ve yalıtkan malzeme koyarsan
bobinn ısısını da alır çünkü bobnde çok ısınıyor. İgbt ve rezonans kondansatörlerini soğutma problemi olacaktır uzun süreli kullanımda.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri