dersler ile ilgili

bu konu ile alakalı zamanında bir başlık açmıştım o zamanlar elektronik ile ilgili genel kaynaklar istediğimi belirtmiştim şimdiyse arkadaşlar eğer mümkünse elinizde mevcutsa elektronik 1 dersimle alakalı türkçe kaynak arıyorum eğer paylaşan olursa çok makbule geçer.Referans olması adına okulda kullandığımız kitap sedra smith'in kitabıdır.Yardımlarını için şimdiden sağolun.

Şu anda kendin için yapabileceğin en iyi yatırım, en kısa zamanda ileri düzeyde ingilizce öğrenmek kardeşim. Bu derslerden de önemli. İleri düzeyde ingilizce öğrenince internette var olan, ve büyük ölçüde ingilizce olan engin bilgi havuzundan yararlanabileceksin. Bu inşallah ileride değişecektir, ama şu anda Türkçe kaynakla iyi elektronik mühendisi olunmaz.

İleri düzeyde ingilizce derken, TOEFL düzeyinden falan bahsetmiyorum. Ezberi kuvvetli olan ve şansı da yaver giden herkes bunu geçer. Benim bahsettiğim, ingilizce bir kitabı alınca, her sayfada 40 kere lugata, 40 kere de gramer kitabına bakmadan anlamak. Youtube'daki bir teknik videoyu 40 kere geri sarmadan anlamak.

bu konu ile alakalı zamanında bir başlık açmıştım o zamanlar elektronik ile ilgili genel kaynaklar istediğimi belirtmiştim şimdiyse arkadaşlar eğer mümkünse elinizde mevcutsa elektronik 1 dersimle alakalı türkçe kaynak arıyorum eğer paylaşan olursa çok makbule geçer.Referans olması adına okulda kullandığımız kitap sedra smith'in kitabıdır.Yardımlarını için şimdiden sağolun.
Kitaplardaki terimler az çok bellidir, zaten size lazım olacak kısım sayısal işlemlerin arasındaki açıklamalar. Eğer biraz temeliniz varsa kelime bilginizi artırmanız yeterli olacaktır.

Saygılar....

Anlaşılan ingilizce'den çevirerek yapmam daha iyi olacak gene teşekkürler ilgi ve önerileriniz için

Elektronik Cihazlar ve Devre Teorisi Boylestad.

Git parana kıy satın al oku. Emin ol pişman olmazsın Mükemmel bir kitap.

Forum istatistikleri

Konular
128,169
Kullanıcılar
449,932
Son üye
yyasar

Yeni konular

Geri