derin kuyu pompa seçimi

arkadas lar 160 metre kuyu pompa 90 metre de saatte takriben 20 su cekiorum dizel motor ve milli pompayla
elektrikli pompaya gecmek istiyorum alarkonun hangi model pompasi bana uygun olur 3 lu pompa varmi yada 2 li nasil bi secim yapmaliyim saatte kac kw harcar alacagim dalgic pompa
elektrikli jenerator kurmayi planliyorum
bin bes yuz tl ye saate 6 kw ureten bi jenerator 90 metredeki dalgic pompaya yeterli gelirmi saatte 20 ton su circak yagmurlama yapicam nasil bi secim yapmaliyim yarcim ci olursaniz sevinirim

ağalar bu iş böyle olmaz 90 metreye 5 lik 50 hb 14 fan pompayı koyacan 420 410 vol t da verecek trafa vitesi y le oynayıp 50 55 fıska cevirecen (5mm 4.5mm) fıskaların gözü debüyük yani bu sisten sana 70 am per ceker 410 volt da verdiğini düşürn o da sana 28.7 kv eder bu ölçüde jenaratör bulcan miilli pompa sıkıntı mil keser kayışı kopar motora cok yaktıtıır güzelim erkuntu vur ma pompaya ağa daha ekonomik istersen 3 lük boru 25 hb dinema da içini görür o da 20 fıskaya basar ama şimdi güneş panelleri cıktı kafa hic ağrımaz

güneş paneli iyi olur kötümü olur bilmiyorum amayarısını devlet ödüyormuş jeneratör elektrik maliyeti yüksek geldigi için kuyu atıl vaziyette belki güneş panelleri daha ucuz dur da sulu tarıma geçerim

güneş enerjisi ilk yatırım maliyeti çok yüksek ve ekonomik değil kendini amorti etmesi dahi hiç bir arıza ek masraf çıkartmazsa 10 yılı buluyor

hocam jenaratörle önce fosil yakıt yakıp bunu iletkenler ile dinamoya kadar iletip mekanik enerjye çeviriyorsun verimsiz ve kaybı çok bunun yerine mevcut sistemini kullan gene fosil yakacaksın jeneratör elektirikli dinamo yatırım maliyeti yanına kar kalır

Forum istatistikleri

Konular
128,235
Kullanıcılar
450,034
Son üye
aaaahaha

Yeni konular

Geri