Derin dondurucuya uygun klablo ve sigorta seçimi

Arkadaşalr daha önceden sordum ve düzgün yanıt alamadım elimde derin dondurucu varr ama bulunduğuu yerde priz yok ben buna buattan kablo ile priz çekeceğim dolabı ve kabloyu korumak için kaç amper sigorta ve kaç mm2 kablşo kullanmam gerekiyor buzdolbının kendi kablosu 3*0.75 mm2 ben derindondurucun prizine yapmak için prize taşıyacağım kabloyu 3*1 mm2'lik kabşlo kullanmak istiyorum sizce ideal mi vve sigorta kaçlık kullanmam lazım

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
kablo secerken yuk ve mesafe onemlidir. Ama kendi kablosu 0.75 diyosun. aşşağıdaki formulu kullanarak istediğin kablo çağını bulabilirsin.Kesit denersin devren motor devresi. %3 den kucukse kurtarır. eğer buyukse kablo çapını buyultup tekrar hesaplarsın. Kolay gelsin

%e=(2.P.L)/(K.Q.V**2)

P=guc(kW)
L=uzunluk (metre)
K=56 ohm (bakir icin sabit bir sayi, mm**2/m)
Q=kesit(mm**2)
V=gerilim (volt)

aydinlatma devreleri icin %e<=%1,5

motor devreleri icin %e<=%3

Buattan çekeceksen 3x2,5mm2 kullanman gerekir. Dolaba ayrı sigorta takacaksan değeri kullanma kılavuzunun ilk sayfalarında yazar. Büyük ihtimalle 10 veya 16 Amperdir.

Yani benim kullnaacağım kablonun metresi 7 metre dolabın gücünü bilmiyorum ben dolabın kendi besleme kablosu 0,75 metre kare diye bende 3*2,5 luk kablo almak istemedeim 3*1 lik kablo yeter diye sandım

Sayın orcun, dolabin gucu herhangibir yerine yapıstırılmıs bir etikette yazması gerekir. Onceki mesajımdaki formule gore yapabilrsin. İnsanlar burdan sana ne kullanamn gerektigini soyler ama onemli olan bence bunu senin yapman. He gerk yok dersende ara bi beyaz esya sevisini " yaw bende bu model cihaz var surdan suraya kablo cekcem 3X1 kurtarırmı?" desen bile olur.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri