Delta run ışığı

Semiyun

Üye
Herkese Merhaba

Elimde delta DVP20SX2 PLC var programdan online oluyorum run moduna geçiyor plcyi tanıyor hiçbir sorun yok ama plc üzerindeki run ışığı yanmıyor.Sadece power ve rs232 haberleşme ışığı yanıp sönüyor.RUN ışığının yanmamasının sebebi nedir acaba ?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
PLC üzerindeki Run-Stop düğmesini Run konumuna alın. Zaten o konumdaysa bir kez Stop ardından yine Run moduna alın.
Ayrıca WPLSoft kullanıyorsanız haberleşme menüsünden RUN, ISPSoft kullanıyorsanız PLC menüsünden RUN seçmelisiniz.
Durumunuzu tam bilemediğim için şöyle bir ihtimalide belirteyim. Bazı kullanıcılar PLC bağlı olmasına rağmen programı Simülasyon modunda kullanıyorlar. Bu durumda siz sanal olarak RUN modunda bulunursunuz. PLC içerisine program yüklenmemiş ve çalışmıyor olacaktır.
Eğer böyle bir durum varsa simülasyıon modunu kullanmayın.

PLC üzerindeki Run-Stop düğmesini Run konumuna alın. Zaten o konumdaysa bir kez Stop ardından yine Run moduna alın.
Ayrıca WPLSoft kullanıyorsanız haberleşme menüsünden RUN, ISPSoft kullanıyorsanız PLC menüsünden RUN seçmelisiniz.
Durumunuzu tam bilemediğim için şöyle bir ihtimalide belirteyim. Bazı kullanıcılar PLC bağlı olmasına rağmen programı Simülasyon modunda kullanıyorlar. Bu durumda siz sanal olarak RUN modunda bulunursunuz. PLC içerisine program yüklenmemiş ve çalışmıyor olacaktır.
Eğer böyle bir durum varsa simülasyıon modunu kullanmayın.
Hocam sıkıntı başkaymış plcnin üst kapağını bastırdım ışık yanmaya başladı bir temassızlık var sanırım ledde

• Beğen
Tepkiler: huh
Sorun çözüldüyse sorun yok. :)
Çalışmalarınızda başarılar.

eski twidolarda da aynı şekilde zaman zaman rundan çıkabiliyor, sorunu bulamadım, deltalarda ani enerji gidip gelmelerde run kırmızı yanıp sönüyor, sistem hataya düşüyor

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri