Delta plc acil stop eklenecek

furkan45

Üye
Arkadaş sistemizde delta plc mevcut ,acil stopla sistemi durdurabiliyoruz,fakat acil stoba tekrar elimizden çektiğimizde , sistem kaldığı yerden devam ediyor, iş güvenliği açısından çok kötü bir durum , bunu nasıl çözebiliriz ?? Ayrıca plcden onlıne olup baktığımda acil stop programda diyagramında yok

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Acil stop butonlari emniyet roleli sistemlere bagli olarak calişmasi gerekir.
Eger plc ye input olarak girilmiş ise plc nin emniyet modulu olmasi gerekir.
İllaki ben emn rolesi kullanmayacağim diyorsaniz.
Plc prg:
Acil input nc negatif kenar set memory 1
Acil input nc reset buton no pozitif kenar reset memory 1
Memory 1 no =output acil stop lamba
Memory 1 nc = output ana kontaktor
*Tavsiye uzerine söylenmiştir.Risk almak sizin taktirinizdedir.

Hem set komu hemde timer

Telsiz: ladder emniyet rölesiz olması şartıyla ladder diyagramına döker misiniz benim için

anladığım kadarıyla acil stop plc'ye bağlı değil, acilde fazladan brand yoksa bir tane ekleyip onuda plcde bir memoriyle timerlerin kontagına eklerseniz işinizi görür gibi

anladığım kadarıyla acil stop plc'ye bağlı değil, acilde fazladan brand yoksa bir tane ekleyip onuda plcde bir memoriyle timerlerin kontagına eklerseniz işinizi görür gibi

Fiziksel olarak boş birtane giriş bulup sonrasında , m kontaklarını tek tek resetlesek nasıl olur

Acil stop butonlari emniyet roleli sistemlere bagli olarak calişmasi gerekir.
Eger plc ye input olarak girilmiş ise plc nin emniyet modulu olmasi gerekir.
İllaki ben emn rolesi kullanmayacağim diyorsaniz.
Plc prg:
Acil input nc negatif kenar set memory 1
Acil input nc reset buton no pozitif kenar reset memory 1
Memory 1 no =output acil stop lamba
Memory 1 nc = output ana kontaktor
*Tavsiye uzerine söylenmiştir.Risk almak sizin taktirinizdedir.

Benim için ladder diyagramı çizer misiniz , emniyet rölesiz

böyle birşeyden bahsediyorum, acil stop'a bağlı olan M2'yi diğer rstlere bağlarsanızda işinizi görebilir.
61062

böyle birşeyden bahsediyorum, acil stop'a bağlı olan M2'yi diğer rstlere bağlarsanızda işinizi görebilir.
Ekli dosyayı görüntüle 61062

IMG_6174.jpg

Bende size bahsettiğim projenin bir kısmı fotoğrafını atıyım , şimdi burada gördüğün m20, m10 yani m”ler 4 adet sistem startı mevcut,, bunları m kontaklarıyla yapıyoruz ,

Ekli dosyayı görüntüle 61062
Sizin bu m1 ve m0 nedir isimlendirecek olursak ?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri