Delta dop b de simülasyon olmadi!!

i.sinaplı

Katılımcı Üye
Dün akşam tekbutonla start stop uygulama si yaptım dopsoftta da online animasyon yapıyorum,fakat hmi ya ginderdigimde programı animasyon olmadı

|M0|...................(y0)

End

Dopsoftta ise start butonu okuma ve yazma alani m0 buton seçeneği momentum
Stop butonu ise yazma okuma m0 buton durumu kalıcı
online Simülasyon da çalışan program hmi ekranında neden çalışmaz ??

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
öncelikle yazdıklarınıza bakılırsa M0 normalde açık kontak ve Y0 ise normal bir çıkış SET yada RESET değil o nedenle sizin HMI ekranında sadece bir push buton (Kalıcı değil ) koymanız yeterli olacaktır bu butona bastığınız süre boyunca Y0 aktif olacak elinizi çektiğinizde ise pasif konuma gelecektir. Y0 durumunu ise çoklu durum göstergesi ile görebilirsiniz.

öncelikle yazdıklarınıza bakılırsa M0 normalde açık kontak ve Y0 ise normal bir çıkış SET yada RESET değil o nedenle sizin HMI ekranında sadece bir push buton (Kalıcı değil ) koymanız yeterli olacaktır bu butona bastığınız süre boyunca Y0 aktif olacak elinizi çektiğinizde ise pasif konuma gelecektir. Y0 durumunu ise çoklu durum göstergesi ile görebilirsiniz.
Butona bastığım sürece aktif değil işte dopsoftta animasyon da çalışan program hmi da neden çalışmaz ??

Hocam bir örnek yapabilirmisin zahmet olmazsa yapıyorum offline simülasyonda ok ama hmi yazdığımda plc ye bagliyobağ gene aynı

Moderatör tarafında düzenlendi:
plc ve HMI modeliniz nedir

Örnekleri yükledim içerisinde açıklamayı okuyup size uygun şekilde ayarları düzenlersiniz.

Yeni klasör.rar

Ekli dosyalar

• Yeni klasör.rar
    55 KB · Görüntüleme: 10
Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba hocam yaptığınız
Cihazlarınızın modeline göre düzenledim bunları bir deneyin hata alırsanız hatanın ekran görüntüsünü koyarsanız yardımcı olmaya çalışırım

HMI-PLC Haberleşme.rar

Merhaba hocam yaptığınız programı çalıştırdim benim sorum bu işi tek butonla yapmak 2butonla yapıyorum asada video paylaştım adam bunu tek butonla yapıyor ben size bunu anlatmak istedim

Ben çok uğraştım yapamadım

Tek butonla yapmak için siz hmı içerisinde push buton olan çözümü kullanın plc içerisnde ise out yetine alt komutunu kullanın m markerinide yükselen kenar olarak değiştirin akşam eve geçince çözümü atarım yine buraya

Plc orogramında şu şrkilde yapın..
Ldp m0
Alt y0

Hmı içinde ise bir adet push buton koyun yazma adresi m0 okuma adresi y0 olsun
Bir adette çoklu durum göstergesi koyun okuma adresi y0 olsun bu kadar

Forum istatistikleri

Konular
128,182
Kullanıcılar
449,952
Son üye
alihan özkan