Değişik bir ATC fikri

canerten

Paylaşımcı üye
Şöyle bir konuya denk geldim. Daha kaliteli yapılsa bu sistem ne kadar sağlıklı olabilir?

geliştirmiş.

Yukarıdaki videodaki arkadaş her ne kadar ilerletsene biraz amatörce ve güvenli olmamış. Ama illa konik yataklı olacak diye düşünmesek biz amatörler için belki çözüm buluruz..

Mesela benim kafamda hep şu arabaların civatalarını söken-takan tork ayarlı cır-cır civata sökücüler var. Çalışma sistemi nasıldır? Benzer bir yöntemle belirli bir torka göre pensi sıktırabilir miyiz ona?

Son düzenleme:
Biraz daha sabredin. Hepinize atc spindle yapayım.

Seninki çok büyük oldu. Bizim makinelere büyük gelir. Şunu yeniden tasarlayıp daha küçük yapsan. Hatta bizim spindle'a bağlanacak triger kayışlı bir sistem yapabilsen sanırım direk alırız onu.

Bendeki BT30. Router için ISO20 yapmayı düşünüyorum. Çok daha hafif olur.

Aynen. Motor için kasnaklı bir yapısı olacak.

Bekleriz. Döner sistem ATC filan olacaksa macroyu ben yazarım.

Şöyle bir konuya denk geldim. Daha kaliteli yapılsa bu sistem ne kadar sağlıklı olabilir?

geliştirmiş.

Yukarıdaki videodaki arkadaş her ne kadar ilerletsene biraz amatörce ve güvenli olmamış. Ama illa konik yataklı olacak diye düşünmesek biz amatörler için belki çözüm buluruz..

Mesela benim kafamda hep şu arabaların civatalarını söken-takan tork ayarlı cır-cır civata sökücüler var. Çalışma sistemi nasıldır? Benzer bir yöntemle belirli bir torka göre pensi sıktırabilir miyiz ona?
İyi denk gelmiş.Değişik ama güven vermiyor gibi.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri