Dc to dc 12v devre şeması lazım

sannsar

Üye
Arkadaşlar kolay gelsin benim arabam için kullanacağım bir devre lazım. Arabamın saati ve yetip hafızası aküyü çıkarıp takınca 0 ( sıfırlıyor) bende bir devre ve ikinci bir batarya ile bunun önüne geçmek istiyorum aküye sadece saat ve teyibin hafıza kablosunu bağlayıp hafıza ve saatin sıfırlanmasını önlemek istiyorum bulonıda dc to dc12v devreye ihtiyacım var batarya olarak 3s bms devresiyle yaptığım batarya kullanacağım ama dc to dc 12v devre bulamadım var ama voltaj yüksek ne yapabilirim

Saat çok az akım çeker elbet araç modeli saat göstergesi de etken, 2 adet 9v pili seri bağlayıp Lm7812 ekleyerek basit bir devre yapabilirsiniz, çıkışına da oto cakmakligi takmanız yeterli. En basit hali bu veya 12v Kuru akü temin edebilirseniz bu da işinize yarar, gereksiz bı uyarı olabilir yine de soyleyeyim bu bağlantıyı yapıp esas aküden kutup başlarını sokunce, asla hiç bir cihazı açmayın veya düğmeye dokunmayın.

3 lipo pil kullanacagibizdan bahsetmissiniz 11.6v yapar ki bu değer bile amacınız için yeterli, yine de xl6009 benzeri DC booster temin edip 12v veya 12-13v arası ayarlayabilirsiniz.

Son düzenleme:
Bence akuyu söküp takma islwmi esnasinda baaka bir 12 volt kaynak ile sadece hafiza gitmesin diye bir takviye yapmak daha mantikli.

Surekli aku söküp takma gereği olmadigi icin bu turlu bir cozume gitmek mantikli degil.

Ama aracinizda surekli aku söküp takma yapiyorsaniz baska. Spor niyetine.

Bence akuyu söküp takma islwmi esnasinda baaka bir 12 volt kaynak ile sadece hafiza gitmesin diye bir takviye yapmak daha mantikli.

Surekli aku söküp takma gereği olmadigi icin bu turlu bir cozume gitmek mantikli degil.

Ama aracinizda surekli aku söküp takma yapiyorsaniz baska. Spor niyetine.
Spor niyetine değilde şarj dinamosunu sökerken yada marş dinamosunu sökerken yada tesisat la ilgili bir işlem yaparken gerekli oluyor sökmem malum kendi işimizi kendimiz yapıyoruz modelli araba olmayınca sürekli arıza çıkarıyor

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri