Datablock

mekmühh

Üye
Merhaba ,

data block üzerinden etiketleme yaptım ama adres atayamıyorum neden . sağa tıkalyıp show/hide dediğimde offset kısmınada tıklayamıyorum yardım edebilir misiniz?

burada ki imlecin üstündeki yeri , bende sadece etiket kalıyor nasıl adresleyebilirim

Ekli dosyalar

• WhatsApp Image 2020-04-16 at 14.18.17.jpeg
    WhatsApp Image 2020-04-16 at 14.18.17.jpeg
    126.7 KB · Görüntüleme: 28
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
adresleme dediğiniz nedir tam olarak.Attığınız fotoda adres açık zaten

Merhaba;
anladıgım kadarınla db1.dbx6.5 byte ve bıt numaralarını adreslemek ıstıyorsun yapamazsın.db1.dbx6.5 sonrasında eklıcen bool db1.dbx6.6 olarak kendısı adreslıyor zaten

o fotoğrafı örnek olarak koydum ,örneğin bende giriş_db diye bir data block var , bunun içinde de start,stop, sürücü hazir gibi şeyler tanımladım . burada sürücü hazır plc de I0.2 diyelim burada diagramda etiketlediğimizde ''giriş_db''.sürücü hazir diye gözüküyor . burada ben bu atadığım sürücüyü nasıl adresleyeceğim inşallah anlatabilmişimdir. teşekkürler

merhaba;
gırıs_db data bloguna sag tıkla , propertıes e tıkla,attributes e tıkla,optımized block accessin ısaretı kaldır.
DATA BLOCK.jpg

Son düzenleme:
söylediğiniz gibi yaptım oldu ancak adresleme yerinde DB2.??? işareti var , soru işareti yerine adres atamam lazım bunu nasıl halledebilirim teşekkürler.DB2.X0.0 gibi

Forum istatistikleri

Konular
128,287
Kullanıcılar
450,118
Son üye
TheTwize

Yeni konular

Geri