Dalgıç pompa Düşük Voltaj ve Amper ARIZASI

Arkadaslar MErabalar. 1.1 KW LIK TRİFAZE DERİN KUYU DALGIÇ POMPAMIZ VARDIR. POMPA 2.5-4 AMPERLİİK TERMİK SADECE RÖLE İLE KONTROL EDİLİYOR. 3 FAZLI PRİZE FİŞİ TAKILIP DİREKT ÇALIŞTIRILIYOR. TERMİK RÖLENİN GİRİŞ VE ÇIKIŞKLARINDA L1 L2 L3 FAZLARIN FAZLAR ARASI 415-420 VOLT CİVARI. ANCAK DALGIÇI DEVREYE ALDIĞIMIZDA ŞEBEKEDE ŞEBEKEDE GERİLİM DÜŞÜMÜ OLUP L1-L2 410 VOLT İKEN L2-L3 L1-L3 FAZ ARALARI 330 VOLTA DÜŞÜYOR. VE FAZLARIN BİRİSİNDE AMPER YOK DİĞER 2 FAZDA SIRASIYLA 5 VE 8 AMPER ÇEKİYOR. DAHA SONRA TERMİK ISINMADAN DOLAYI ATIYOR. SİZCE SORUN NERDEDİR ? YARDIMCI OLUN LÜTFENN

Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
dalgıç pompa iki faza kalmış böyle çalıştırmaya devam edersen pompayı yakabilirsin. pompanın kablosunu kontrol edip kopuk olan faz için yani hat çekmen gerekebilir yada kompile kabloyu değiştirmelisin

Arkadaslar MErabalar. 1.1 KW LIK TRİFAZE DERİN KUYU DALGIÇ POMPAMIZ VARDIR. POMPA 2.5-4 AMPERLİİK TERMİK SADECE RÖLE İLE KONTROL EDİLİYOR. 3 FAZLI PRİZE FİŞİ TAKILIP DİREKT ÇALIŞTIRILIYOR. TERMİK RÖLENİN GİRİŞ VE ÇIKIŞKLARINDA L1 L2 L3 FAZLARIN FAZLAR ARASI 415-420 VOLT CİVARI. ANCAK DALGIÇI DEVREYE ALDIĞIMIZDA ŞEBEKEDE ŞEBEKEDE GERİLİM DÜŞÜMÜ OLUP L1-L2 410 VOLT İKEN L2-L3 L1-L3 FAZ ARALARI 330 VOLTA DÜŞÜYOR. VE FAZLARIN BİRİSİNDE AMPER YOK DİĞER 2 FAZDA SIRASIYLA 5 VE 8 AMPER ÇEKİYOR. DAHA SONRA TERMİK ISINMADAN DOLAYI ATIYOR. SİZCE SORUN NERDEDİR ? YARDIMCI OLUN LÜTFENN
Yol almıyor termik attırıyorsa ya sıkışmıştır ya da içine su alıyordur polyester malzemeden , salmastradan , dalgıç motor daha önce tamir edildimi , tamir sonrası sarım polyester sızdırmazlık çok uzun ömürlü olmuyor bazen.

Yol almıyor termik attırıyorsa ya sıkışmıştır ya da içine su alıyordur polyester malzemeden , salmastradan , dalgıç motor daha önce tamir edildimi , tamir sonrası sarım polyester sızdırmazlık çok uzun ömürlü olmuyor bazen.
ardem bey tek fazdan akım çekmiyor diyor ya bu durumda iki bobin grubu üç bobin grubu işini yapmaya çalıştığı için fazla akım çekiyor ve termik o yüzden atıyor. motor zorlanmaya dayalı termik atıyor olsa üç fazdan da yüksek akım çeker.

Sıfır pompa yani ağzındada pislik falanda gözükmüyor
dalgıç pompa iki faza kalmış böyle çalıştırmaya devam edersen pompayı yakabilirsin. pompanın kablosunu kontrol edip kopuk olan faz için yani hat çekmen gerekebilir yada kompile kabloyu değiştirmelisin
Kabloyu kontrol ettim. Sadece devreye aldığımda şebekeden yani ana panodan çekilen bu hattın 3 fazından birinin amperi gözükmüyor . Otomatik olarakta diğerlerine fazla yük biniyor tabi
Sıfır pompa yani ağzındada pislik falanda gözükmüyor

Kabloyu kontrol ettim. Sadece devreye aldığımda şebekeden yani ana panodan çekilen bu hattın 3 fazından birinin amperi gözükmüyor . Otomatik olarakta diğerlerine fazla yük biniyor tabi
Ancak şebekeden gelen voltajlarda bir sıkıntı yok sadece motor devreye girdiğinde Voltaj düşümü olup,tek faza yük binmiyor. Bu motor devredeykrn oluyor. Şebekede bir sorun varmıdır ? Bana var gibi geldi biraz . Kompanzasyon panosu bu pano ve panoya gelen ana besleme voltajları L1- 200 L2 -290 L3 180 volt gibi . Yani girişler çok düzensiz geldi bana

Son düzenleme:
Röle (kontaktor ) kontaklarını kontrol ettiniz mi? Röle çıkış kontağında da yol verme anından sonra gerilim gözüküyor mu?

Son düzenleme:
Bu panoda direkt yol verilmiş muhtemelen. Kontaktör kullanılmamış .
Üç fazlı motorun direk koruma rolesi ile sürüldüğü bir motor uygulaması ben görmedim. Üşenmeyip bir kaç firmanın ürünlerini de inceledim . Rolenin motor ile faz irtibatı sadece kontaktor bobinini sürmek.
Screenshot_20220514-103942_OneDrive.jpg

Üç fazlı motorun direk koruma rolesi ile sürüldüğü bir motor uygulaması ben görmedim. Üşenmeyip bir kaç firmanın ürünlerini de inceledim . Rolenin motor ile faz irtibatı sadece kontaktor bobinini sürmek.Ekli dosyayı görüntüle 87565
Bende öyle ama bu şekildeydi daha doğrusu bn tam bakmadım . Ancak normal 3 lü sigortadan termiğe girdiğini gördüm. Termikten aç kapa yaparak devreye alınıyordu

Herkese Merhaba
Aranıza yeni katıldım.
Danışmak istediğim birkaç konu var.
1 dönüm bahçem var yaklaşık 1000 m2.Sondaj yaptırdım daha yeni.
Su 98 mt den çıktı e dalgıcı da yaklaşık 70 mt ye atmayı planladık.Planladık diyorum çünkü daha kompresör yapılmadı(inşallah bugün yapılacak).220v elektrik var.Danıştığım kişi veya firmalar max 2 hp dalgıç kullanılmalı diyor elektrik 220 olduğu için .Dalgıç sallatırken nelere dikkat etmem lazım, neler olmalı.
Tecrübe ve bilgilerinizden faydalanmak isterim.
Şimdiden çok teşekkür ederim.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
127,965
Kullanıcılar
449,611
Son üye
ramazansanli@

Yeni konular

Geri