Dalı-knx

ankk

Üye
Merhaba ,herkese iyi bayramlar.
Üstadlarım Dali-Knx ayd. otomasyon hakkında aşağıda bahsi geçen durum ile ilgili bilgiye ihtiyacım vardır.Yanıtlayabilen olur ise çok sevinirim.
-Örneğin uzun bir koridor, Arka arkaya sıralı 32 adet led panel armatür'üm var .
Bu armaturleri dali dım.gateway actuator ve 2x1.5mm² kablo yardımı ile bir sıra dizi oluştracak şekilde armatür içerisindeki led sürücüleri irtibatladım.
-Fakat aynı armatürleri tesisat yönetmeliği gereği 1 ayd. linyesinde (9+1 Paralel lamba=max-10 adet) olabileceği için
Otomasyon tablosu yanında tesis etmeyi düşündüğüm Aydınlatma tablosundan 3x10A A.O.S ile trifaze beslenebilirmi?
-Sonuçta armatür üzerindeki sinyal hattına bağlı LED Driver yahut Dali BALAST üzerinden dımleme yahut tamamen kapatma
yapıldığı için sistemin sorunsuz şekilde çalışması gerekir diye düşünüyorum :)
-Benzer durum yan yana bitişik nizam ofis odaları içinde geçerli olabilir gibi geliyor bana.Yanlız burada koridordakı sensör yerine odalarda otomasyon anahtarı kullanmayı düşünüyorum.Kafam muazzam karışık :)
Ekli dosyalar üzerinde de ayrıca tariflemeye çalıştım.Tecrübe ve bilgi paylaşabilecek arkadaşlara çok teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• dalı diagram.rar
    59.6 KB · Görüntüleme: 24
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Merhaba ,

Ben şöyle düşünüyorum .İstediğin şekilde 220 beslemeleri verebilirsin .ister hepsini tek linye ister k-otomattan çıkıp beslersin. sinyal hattı 64 cihaza kadar yönetebildiğin için besleme sorun değil diye düşünüyorum. özelden görüşebiliriz.

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,903
Son üye
furoz6868

Yeni konular

Geri