Düşük akımı yüksek akıma dönüştürme - uzanktan kumanda motor hız kontrol

bağlama falan olmuyor maalesef.

siz elinizdeki esc 320a nın kumandasını mı kaybettiniz, yerine bir şeyler mi uydurmaya çalışıyorsunuz

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Bir kere soru ibareniz ve ifadeniz çok yanlış . Bir alıcının çekeceği akıma müdahale besleme gerilimine müdahale ile olur ki endüktif karakterli motor gibi yüklerde besleme gerilimini anormal ölçüde değiştirmek alıcının coşarak daha çok akım çekmesine de sebebiyet verebilir . Motor yanmasının bazı sebeplerinden biridir . Ya da totalde besleme cihazının gücü büyültülmelidir ki bu da akımı büyütme diye ifade edilmez . Bu durumda alıcı cihazdan gelen yüksek akim talepleri karşılanabilir.

Son düzenleme:
Bir kere soru ibareniz ve ifadeniz çok yanlış . Bir alıcının çekeceği akıma müdahale besleme gerilimine müdahale ile olur ki endüktif karakterli motor gibi yüklerde besleme gerilimini anormal ölçüde değiştirmek alıcının coşarak daha çok akım çekmesine de sebebiyet verebilir . Motor yanmasının bazı sebeplerinden biridir .

Soru gayet açık. Ve oldukça doğru. Kullanıcı küçük güçlü bir uzaktan kumanda sistemiyle yüksek güçlü bir sistemi nasıl kontrol edebilirim diyor. Elektronik bilgisi olanlar için basit bir soru. Ne yazık ki benim bu konuda bilgim yok.

Cevaplayamamamın sebebi sorunun yanlışlığından değil benim bilgisizliğimden.

Kolay gelsin..

Soru gayet açık. Ve oldukça doğru. Kullanıcı küçük güçlü bir uzaktan kumanda sistemiyle yüksek güçlü bir sistemi nasıl kontrol edebilirim diyor. Elektronik bilgisi olanlar için basit bir soru. Ne yazık ki benim bu konuda bilgim yok.

Cevaplayamamamın sebebi sorunun yanlışlığından değil benim bilgisizliğimden.

Kolay gelsin..
Akıma müdahale ederek onu gerilim gibi azaltıp çoğaltabilen cihaz ya da makinanın ne olduğu konusunda bilgi verirmisiniz ? Rezistans ya da direnç demezsiniz inşallah .

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri