cx-programmer ile plc den pc ye program alma

memoharici

Üye
arkadaşlar daha önce hiç omron plc programlamadım elimde cx-progremmer 9.1 var cif-01 ve cif-01 pc arası bağlantı kablom var ve cpm1a serisi bir plc den program alcam plc de şifre yok dediler plc ye bağlanmadan önce sizlere danışmak istedim yanlışlıkla programı silmek istemyorum yani boş bir sayfa yüklemek istemiyorum yardımcı olursanız sevinirim

direck online butonuna tıkladığımda usp ile mi comport ile mi bağlanacağımı soruyor comport u tıklıyorum karşıma alttaki yazı çıkıyor

do you wish transfer program from the plc after onlined outomatically

[] transver 10 table and special unit setup

yukarda uyarıdaki kutucuğu işaretleyip yes butonuna mı bascam

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
yukarıdaki yazıda plc den programı pc ye yükleyeceğini ve otomatik olarak online olacağını yazıyor.kutucuğu işaretle ve tamam de

direct online butonuna basıyorum plc yi arıyor buluyor daha sonra plc den upload ederken şu uyarıyı veriyor
cannot upload the program
um is read-protected ok tuşuna basıyorumprogramı upload ediyor fakat cx programmer de ladder diagram boş olarak görünüyor yani hiç bir program yok yardımcı olursanzı sevinirim

plc den programı alabilmem için gerekli olan sekmeler aktif değil

transfer to plc
transfer from plc

yukarıdaki sekmelerin aktif olması için ne yapmam gerekir

direct online butonuna basıyorum plc yi arıyor buluyor daha sonra plc den upload ederken şu uyarıyı veriyor
cannot upload the program
um is read-protected ok tuşuna basıyorumprogramı upload ediyor fakat cx programmer de ladder diagram boş olarak görünüyor yani hiç bir program yok yardımcı olursanzı sevinirim

Programda pasword koruması var.Bu yüzden programı transfer eder fakat açmaz.Eğer programın şifresini biliyorsan veya program dosyası elinde varsa bağlanabilirsin.Plc'nin tipi nedir?

plc serisi cpm1a şifresini öğrenirim fakat cx programmerde yapmam gereken işlemleri adım adım söylerseniz çok iyi olur yanlışlıkla boş sayfa yüklemiyeyim

sorun haloldu fakat şimdide cj1g serisi modüler plc ye bağlanamıyorum drekt online dediğimde plc yi bulamıyor dip switch ayarlarından olabilirmi bağlantı protokolleri doğru rs 232 üzerinde bağlancam kabloda problem yok cx-programmer 9.1 kullanıyorum bağlantı ayarlarım 9600,7,even,2

7 --->8 olacak ...9600 ile oynayabilirsin 15000(tam hatırlamıyorum değeri) olan ve 19200 i deneyebilirsin

slm arkadaşlar CX-Programmer yazılımın6ı nereden bulabilirim yardımcı olurmusunuz

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri