Creative 1+1 A60 hoparlör cızırtı yapıyor "ÇÖZÜLDÜ"

Korkut Bey

Üye
Selam arkadaşlar.Creative 1+1 A60 hoparlör var. Hoparlörün jack ını parmağımla ellediğimde ,metale değdirdiğimde,bilgisayara-cep telefonuna-tablete taktığımda hoparlörde şiddetli cııızzzzz diye cızırdama sesi oluyor.Jack a ellemezsen ya da takmazsan cızırtı yok.Sorun nedir acaba? Video ekledim.

takarken çıkar o ses şase teması olmadığında oluyor jak oturunca o ses kesiliyorsa normal o sesi istemiyorsan hoparlörü kapalı bağla.

Hoparlörü kapalı bağladım,ama sonuç değişmiyor.Bilgisayardan bir şey açınca sesle birlikte cızırtı aynen devam ediyor "cııııııızzzz" :(

jakı değiştir şase kablosundan kırılmış olabilir...
kabloyu değiştirme şansın varsa blendajlı kablo ile değiştir.

Bugün jack ı değiştireceğim, olmazsa yarın kabloyu da blendajlı olanla değiştireceğim.Sonucu yazarım,teşekkürler,saygılar.
Jack ı değiştirdim,sorun çözülmüştür.Teşekkürler ilginize,iyi çalışmalar...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Evet büyük ihtimalle,kabloyu jack in dibinden kesip yeni jack bağladım,sorun çözüldü.Tekrar teşekkürler.

benim crea pc hoparlörü var 1+1 dandik onuda sol kanal kopuk gibi jak alıp değiştirmem gerek aldığın jak kaç para? bakır mı? teneke mi?

Teneke ,50 kuruşluk malzeme.

yEm8aM.jpg

Bağlantıyı yapıp diyotların üzerini de sıcak silikonla ince bir tabaka halinde kapladım.Şu an tamamen sessiz ve sorunsuz.

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,612
Son üye
esperran

Yeni konular

Geri