Cofaso eplan e3series avantaj dezavantaj

huh

Profesyonel Üye
Merhaba.
Eplan, Cofaso, E3 series programlarının birbirine göre iyi kötü üstün vasat tarafları nelerdir?

Türkiye de daha çok tercih edilen sizce hangisidir?

İleri seviye öğrenmek istersek sizce hangisine öncelik vermeliyiz.

Yada herhangi birini kullanabiliyor olmak yeterlimi?

Değerli fikirlerinizi bekliyorum...

Ben yeni bir kullanıcıyım. E3 adına söylüyorum farklı sayfalara(excel, word, projenin sayfası...) her türlü rapor alma (kablo listesi, bağlantı listesi, malzeme listesi... ) , 2 ve 3 boyutlu pano çizim ve yerleşimini kolayca yapıyorsun. Aldığım eğitim sırasında kablo harness tasarımları alanında da çok iyi olduğunu öğrendim. Çizimde yaptığım bir değişiklik hemen raporlarda da güncelleniyor. Kütüphanesi gayet zengin. Windows uyumlu olduğu için kolay öğrendim. Tavsiye ederim. Öğrenmek isteyenler denesinler.

• Beğen
Tepkiler: huh
Merhaba.
Eplan, Cofaso, E3 series programlarının birbirine göre iyi kötü üstün vasat tarafları nelerdir?

Merhaba.Eplan proğramını yaklaşık olarak 5 yıldır kullanıyorum.Arayüz -yardım ve Döküman/kaynak bakımından asla sorun yaşamadım.
Diğer firmalar bence Eplan ile yarış halindeler.Bana göre Eplan diğer proğramlara göre daha global bir ürün.

Merhabalar arkadaşlar
kullanan arkadaşlardan öneri bekliyorum şu üç program arasında eplan. ige-xao, cofaso hangisini almalıyım
aynı özellikteki ürünleri. Hangisi kullanışlı kullanımı basit özellikleri daha iyi.

Merhabalar arkadaşlar
kullanan arkadaşlardan öneri bekliyorum şu üç program arasında eplan. ige-xao, cofaso hangisini almalıyım
aynı özellikteki ürünleri. Hangisi kullanışlı kullanımı basit özellikleri daha iyi.
Bence E3'ü de denemelisiniz. Arayüzü kolay anlaşılıyor windows uyumlu olduğu için de öğrenilmesi çok kolay

E3.series havacılık, uzay, askeri alanda özellikle kendini kanıtlamış. Şematik, panel, kablo alanlarında zaten sorunsuz çözümler sunuyor. Bir yıldır kullanıyorum ama herhangi bir problemle karşılaşmadım.

Merhaba.

Eplan piyasanın en pahalısı ve her bir kullanışlı ürün ayrı fiyatlandırılıyor performans olarak çok iyi. Çok esnek olması iyi ama belki ama bu durum öğrenmeyi biraz zorlaştırıyor. Teknik destek bir sistem üzerinden gidiyor. Kurumsallıktan hoşlanmayanlar için sıkıcı olabilir yanlız cevaplamada iyiler.
Cofaso dan gelişimi durmuş artık teknik destek alınmayan bir ürün. MySQL ile çalışıyor ve açıldığı gibi internet traifğini çok yoğunlaştırıyor.
E3 eplan gibi kurumsallık yönünde ilerlemiş bir ürün.

Sorduklarının haricinde de yazılımlar var

IGE+XAO piyasanın en ucuzu belki ama alırken modül fiyatlandırmalarına dikkat edilmeli. Akıllı pdf, kablo numaralandırma, otomatik kablolama vs. ayrı ücretlendiriliyor. MS Ofice tabanlı arayüzünün kullanımı gayet basit. Otomasyoncular için biraz kullanışlı değil. Otomatik işlemlerin bir çoğu ekstra para.
WSCAD kullanımı ve öğrenmesi oldukça kolay. Diğerlerinden farklı olarak taahhüt projeleri ve tesis yerleşimi için ve bina otomasyonu için özel modülleri var. Otomatik raporlama PLC akıllı pdf gibi çok kullanılan fonksiyonlar paketin içinde. Fiyat çok ucuz değil ama eşdeğerlerinin 3te 2si kadar

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri