Codesys-SuiteLink

mhsnsrl

Üye
Merhaba,
Codesys ile Suitelink haberleşmesini kullanarak ağda bulunan başka bir PLC ile iletişim kurmam mümkün müdür?

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
mümkünde aslında buna neden gerek duyuyorsun onu anlamadım codesysin her türlü plcile habereşebilecek ekipmanları var

Merhaba mevcutta kullandığımız SoftPLC yazılımı Süitlink, DDE, OPC UA, OpenModbus gibi farklı haberleşme protokolleri ile haberleşebiliyor. Codesys OPC UA Server'ı ile haberleştirmesini yapamadım. Farklı alternatifler araştırıyorum. Arada KEPServerEX kullanarak DDE ile haberleşmeyi sağlayabiliyorum fakat KEPServerEX'i devre dışı bırakarak direkt olarak Codesys ile haberleşebilir mi diye araştırma yapıyorum.

modbusta sıkıntı nedir
opc keepware ise rahat rahat haberleşirsiniz bir sıkıntı olmaması lazım . konuyu kafamda kavrayamadım kepwarenin dde sürücüsü var biliyorum matrikonunda var . tam anlamış değilim sorunu kepware varsa sizde neden başka bir şeye gereksinim duyuyorsunuz

KepServer lisans ücretinden dolayı böyle bir arayış içerisindeyim.

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,854
Son üye
Enes.trk

Yeni konular

Geri