Cob led hakkında sorularım

usaglam

Üye
merhaba arkadaşlar 50 watt power led diye de geçen direkt 220v ile çalışan bir şey aldım linki bu : https://urun.gittigidiyor.com/ev-ba...k-projektor-smd-power-led-cip-beyaz-459853647

yani l ve n bağlantılarına direkt fiş lehimleyip kullanacam.ama bazı yerlerde bu şekilde kullanımda ışığın saniyede 50 kere yanıp söneceği söylenmiş.elimde üzerinde 0.22 uF 275v yazan sarı renkli kutupsuz kondansatör olduğunu tahmin ettiğim birşey var.

t-polyester-kondansator-seti-5-adet-1-nf-4811-21-K.jpg

fön makinesinden sökmüştüm.araba bunu cob lede ve fişe paralel lehimlesem bu 50 kez yanıp sönme sorunudan kurtulur muyum? teşekkürler.

Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Kurtulamazın. Ancak 50 defa değil 100 defa titreşim yapar.

Bu kırpma fatkedilmez sizi etkilemez neden onemsiyorsunuz? Hem led sürücü çipleri var bunlar herhalde engeller kirpismayi.

Bu kırpma fatkedilmez sizi etkilemez neden onemsiyorsunuz? Hem led sürücü çipleri var bunlar herhalde engeller kirpismayi.
hocam biraz takıntılıyım kırpma telefonun kamerasında bile görünmesin istiyorum ayrıca şebekeden gelecek dalgalanmalarıda engelleyerek daha düzgün ışık vereceğine inanıyorum.bide bu kutupsuz kondansantör elimde kaldı kullanmak istiyorum :) eğer bunu kullanmanın bir dezavantajı varsa yazarsanız sevinirim.

sürücü çipi dediğiniz led driver mı acaba? bu ledi direkt 220v ile çalışabilmesi için seçtim çünkü led driver da ayrı bir masraf.birde kullanacağım yer gayet dar bir alan.elimde lambası bitik bir projeksiyon makinesi var buna led mod yapmak için aldım.led driverı koyacak yer yok makinede.bu projeksiyon işiyle bayramdan sonra uğraşacağım konusunu açarım zaten pek anlamıyorum :)

Satın almadan dükkanda çalıştırın ve cep kamerasıyla kontrol edin. Resimde sağ taraftakiler driver çipler, ayrıca oluşacak ısıyı atabilmek için de arkasına soğutucu monte etmeniz gerekir umarım bunun da sığabileceği kadar yer vardır. Anlamdiginiz tamirat işleri mi projeksiyonlar mi? Bekleyip göreceğiz projenizde kolay gelsin.
LED-COB-Lamba-10-W-20-W-30-W-50-W-Ger-ek-AC-220-V.jpg_640x640q70.jpg__1.jpg

Satın almadan dükkanda çalıştırın ve cep kamerasıyla kontrol edin. Resimde sağ taraftakiler driver çipler, ayrıca oluşacak ısıyı atabilmek için de arkasına soğutucu monte etmeniz gerekir umarım bunun da sığabileceği kadar yer vardır. Anlamdiginiz tamirat işleri mi projeksiyonlar mi? Bekleyip göreceğiz projenizde kolay gelsin.
Ekli dosyayı görüntüle 56257
hocam internetten satın aldım test etme olanağım yoktu.ancak direkt 220v ile çalıştığından ve Şebeke frekansının 50hz olmasından pırpır edeceği kanısına vardım.ayrıca internette de bunu yazanlar var.arkasına eski bir amd işlemci soğutucusunun heatsinkini termal yapıştırıcı ile (aliexpressden getirttim) yapıştıracağım.

anlamadığım ise projeksiyonlar.mesela projeksiyonun lambası takılı değilken hiç çalışmıyor.bir şekilde orjinal lamba takılıymış gibi kandırıp içindeki lcdleri çalıştırmam gerekiyor.orjinal lambanın üzerinde 80 volt 170w yazıyor.ama ac mi dc mi bilmiyorum.projeksiyonun lamba çıkışına röle bağlayıp projeksiyon açılınca röleyi çektireceğim ve projeksiyonun kendi 220v girişinden paralel aldığım faz nötr ile cob ledi çalıştıracağım.umarım başarılı olurum :)

Kandırmak mümkün, bir kaç sene oldu aynı sorundan arkadaşa yardım ettik. Lamba besleme devreeinde optolu geri besleme düzeni var, ilgili opto ayaklarını kisadevre ederek sistem kandırılıyor. Nette videosu vardı ama ing idi belki o zamandan beri insanlık yapmış olabilir, siz niyetlenin kolları sivayin elbet yardım edilir.

Kandırmak mümkün, bir kaç sene oldu aynı sorundan arkadaşa yardım ettik. Lamba besleme devreeinde optolu geri besleme düzeni var, ilgili opto ayaklarını kisadevre ederek sistem kandırılıyor. Nette videosu vardı ama ing idi belki o zamandan beri insanlık yapmış olabilir, siz niyetlenin kolları sivayin elbet yardım edilir.
teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
127,954
Kullanıcılar
449,604
Son üye
baba pero

Yeni konular

Geri