cnc yeni başlayanlar için hangi programı onerırsınız

uzayerigi

Üye
iyi günler ustalarım
cnc yeni baslıcak olan benim giibiler için hangi programı onerırsınız ben sımdılık plc ıle bır ıkı step motor sürme denemesı yaptım elektrikçi olarak olc ye daha yatkınım ama bellıkı plc benım ısımı görecek gıbı degıl siz hangi programı onerırsınız mach 3 solid cam artcam falan varmış burda gorduklerıme gore aralarındakı farklar nelerdir amartör için en kolay hangısıdır

mach3 kullanın. teknik döküman ve uygulama örnekleri fazlasıyla bulunmaktadır.

cok teşekkürler bir sorum olacak mach 3 te cizim yapıla bılıyormu yoksa sadece koordinat girerekmi yapılıyor bulduğum dokümanlarda sadece ekran ayarlarını gosterıyor 3 boyutlu cızımlerı nasıl yapıyor

Cad - çizim programlarının genel tanımı
Cam - cnc ler için gereken takım yollarını çıkaran programların adları
Mach3-kcam.. machine control programlarıdır....

uzaylı kardeş. şimdi bu mach3 cnc ni kontrol ediyor. kolalca bir şekil desen cizmek için artcam yada aspire öğrenmeye başlasanız iyi olur; İlaveten solidworks ve coreldraw da öğrenebilirseniz aliyyul ala :)

mach 3 ve artcam ıle ılgılı turkce egıtım vıdeosu bulamadım solıd cam de bende demo ıngılızce plc ıle denıyorum mach3 ve art camla ılgılı tavsıye edecegnız vıdeo lınk lerınız varsa cok sevınırım

google da artcam tutorials yazın cıkar. ayni şekilde mach3 yazdığınızda bir cok video cıkıyor.ahmet akkuş artcam <<< türkçe dersler var

Konuyu az karıştırıp , kavga çıkartayım :)

Linuxta cnc performansı nasıl? hem çizim hem işlemede ne kadar başarılı ve pratik?

(deneyip konu olarak yazmayı düşünüyordum ama,kurulum vb durumlar baya uğraştırdı.windowstan linuxa geçmek zor geliyor)

Forum istatistikleri

Konular
129,349
Kullanıcılar
451,821
Son üye
abdllahblt

Yeni konular

Geri