Cnc yapmak istiyorum yardım eder misiniz ?

Merhaba arkadaşlar ben 80x60 veya 60x60 mini bi cnc yapmak istiyorum amacım aliminyum üzerine firma ismi ve ürünün güçleri yazılacak en fazla toplam 15-20 harf-sayı yapacağı işlem bu. sürekli çalışacak bişey deil ayda en fazla 500 kere çalışacak. ben bi cnc yapmak istiyorum bazı kişiler arduino ile yapmış bende arduino uno var bende yapabilir miyim şema filan elinde olan varsa yardımcı olur ise sevinirim. eğer olmaz ise cnc kontrol kartı alırım ama ucuz olsun istiyorum.

araştırdıklarım arasında şu motorlar iş görür mü ?

http://www.sahibinden.com/ilan/alis...5-p6v-step-motor-uygun-fiyata-188517288/detay

yapmam için gerekli cnc malzemelerini yazabilir misiniz ve elinde şema olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. İyi forumlar.

@nikilauda38 Öncelikle kolay gelsin. Cnc yapma işi bir süreç aslına bakarsan. Bana kalırsa balık isteme balık tutmayı öğren bu forum başlıkları altında. Bir sürü nitelikli cnc yapılmakta ve yapılmış. Malzeme listelerini verenler, projelerini ilan edenler, paylaşanlar mevcut sayfada. Ben de yapmak istiyorum fakat dediğim gibi uzun bir süreç ve öğreneceğimiz çok şey var. Konuları tek tek tane tane her mesajını okuyorum ki birşeyler(ufacıkta olsa) bir ipucu yakalamaya çalışıyorum. Emin ol çok daha yararlı olacak. Sana birisi burada şöyle al şunu yap dediğinde emin ol onu yapacaksın ama mantığını oturtmadan yapmış ve anlamamış olacaksın.
Kolay gelsin.

@nikilauda38 Öncelikle kolay gelsin. Cnc yapma işi bir süreç aslına bakarsan. Bana kalırsa balık isteme balık tutmayı öğren bu forum başlıkları altında. Bir sürü nitelikli cnc yapılmakta ve yapılmış. Malzeme listelerini verenler, projelerini ilan edenler, paylaşanlar mevcut sayfada. Ben de yapmak istiyorum fakat dediğim gibi uzun bir süreç ve öğreneceğimiz çok şey var. Konuları tek tek tane tane her mesajını okuyorum ki birşeyler(ufacıkta olsa) bir ipucu yakalamaya çalışıyorum. Emin ol çok daha yararlı olacak. Sana birisi burada şöyle al şunu yap dediğinde emin ol onu yapacaksın ama mantığını oturtmadan yapmış ve anlamamış olacaksın.
Kolay gelsin.
Nokta

Elbet sıkıntılı ama sıkılmadan ugrasmak lazim

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Forum istatistikleri

Konular
127,967
Kullanıcılar
449,613
Son üye
Liderpano

Yeni konular