Elektromanyetik mıknatısı kendim yapmak istiyorum yardım eder misiniz?

kadr7

Üye
Merhaba hocalarım,

Üzerinde çalıştığım bir projem var ve bu proje için manyetik kazancı veya verimi fazla olan nüve lazım.İnce ve kalın bıçaklar var ve bunları mıknatıs tarafından çektirmek istiyorum.

Kullandığımız bir kaç nüve de ısınma, ses veya manyetik alan azalması oluyor.SES VE ISINMAYI frekans ile çözüyorum ama bu seferde manyetik alan güçsüz kalıyor.

Duyduğuma göre gerekli parametreleri girip istediğin elektromanyetik mıknatıs yapmak için gerekli hesaplamaları yapan programlar varmış.Sizin bildiğiniz böyle programlar var mı ?

Ya da Böyle bir nüve var mı ısınması olmayan ve manyetik alanın güçlü olduğu piyasada bulabileceğimiz bir nüve var mı ?

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
teşekkür ederim ama bir sorun var bunları yaptığımda ısınma sorunu olacak mı?Çünkü çektireceğim bıçaklar belli bir süre duracak.Bu süre zarfında ısınma olacak mı bıçaklarda ?

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,158
Kullanıcılar
449,904
Son üye
teknikbilimlers31

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri