Cnc Yapmak İstiyorum !

ali_bilgic

Üye
Reklam İşi Yapıyorum Daha Önce Cnc Router Operatörlüğü Ve Lazer Operatörlüğü Yaptım ! Hobby Amaçlı Ve Ufak Tefek İşlerim İçin Cnc Router Yapmak İstiyorum Ama Nelerin Gerekli olduğunu Ve Nasıl Hareket Edip Nasıl Başlayacağımı Bilmiyorum ! 23 Yaşındayım ! Açıkcası Makina Diline Biraz Uzağım Siz Abilerim Ve Kardeşlerimin Yardımlarınızı İstiyorum ! Mesela İlk Mekanik Olarak Gerekli olan Rulman malzemeler vs. konusunda yardımcı olabilirseniz Sevinirim ! Yada elinde Proje gibi çalışması olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim !

Ali Bey, işinizde Allah kolaylık versin. Çok derin bir konuya giriş yapmışsınız ama internette ve özellikle forumlarda altarnatifleriyle beraber pek çok bilgi bulabilirsiniz, benim size tavsiyem Homemade Guides for your CNC Router sitesine bir göz atarak araştırma işine başlamanız olur. Kolay gelsin.

Bende cnc yapmaya niyetim var ama nereden başlamalıyım nasıl yapmalıyım devreleri malzeme isimleri vs bilgileri olan varsa beni de yönlendirir misiniz.şimdiden teşekkürler.....

abi kusura bakma senin konu altında paylaşayım dedim maksat formda aynı başlık altında kalabalık olmasın diye burada bende paylaştım eyer sorun olursa msj at kaldırayım teşekkürler....

Benim tavsiyem öncelikle youtube da homemade cnc başlığı altındaki videoları izlemeniz.sonrasinda forumu dikkatlice baştan sona okumaniz.kafanizda neyi nasil yapacaginizi oturttuktan sonra hangi amaçla hangi ürünleri isleyecekseniz ona göre mekanik parçaları temin edersiniz.ornegin ben Şahin rulmandan aldım kart motor mil ray araba vs

GT-N7100 cihazımdan gönderildi

uzmanlar varken bana sözdüşmez ama ; ilk önce en sık işleyeceğiniz parçanın ebatlarını dünşünün. ardından bu ebatlara 20 şer santim daha ekleyip . tüm yönlerden dengeli ve gönyeli bir masa oluşturun . otomosayon malzemesi (cnc router malzemesi)satan firmalara elinizdeki masanın ölçülerini ve hedefinizi anlatan mailler atın. gelen cevaplardan kafanızda bir şekil oluşmaya başlayacaktır. bismillah deyip başlayın yeter. 1 ay için de makinanız çalışır vaziyette olma ihtimali %95. bol şans

Merhaba Ali bey

Öncelikle yapmak istediğiniz işlerin neler olduğu belirleyin.. bu sizin hangi motor vida ray gibi ekipmanlara ihtiyacınız olacağının ön bilgisi ve genel bir fiyat belirlemiş olur
ardından yapmak istediğiniz makinenin ve ihtiyacınız olan ölçüleri belirleyin.. ( Atölyeniz bu Ölçülere uygun mu )
Tekrar yapıya dönerek yapacağınız işlere göre konsuruksyon ne olacağını belirleyin. ( çelik döküm veya alüminyum )
yapmak istediğiniz makineyi mutlaka 3d olarak çizin veya çizdirin bu sisin hata yapmanızı engeller..

Öncelikle ilk iki sırayı belirlerseniz projenizin ne olacağı tahmini ne kadara mal olacağını hesap edebilirsiniz?

Elektronik olmasa da konsuruksiyon konusunda elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışırız.

İyi çalışmalar....

1.cisi İşlenecek malzeme nedir nelerdir ?
2.cisi eksen boyutları için işlenecek malzemenin ebatları

Öncelikle bu ikisi netleşmesi lazım ki malzeme listesi ona göre şekillensin.Bu ikisini hallettikten sonra elektronik ve mekanik ürünler için Şahin Rulman'a ulaşırsanız onlar listeleme ve fiyatlandırma da yardımcı oluyorlar.Bende zamanında öyle yaptım.Hatta kurulum sırasında bile takıldığım yerlerde bir telefonla ne gerekiyorsa söylediler.

Takıldığın bir yer olursa buraya da yazarsan bilen üstadlar burada bilgilerini esirgemiyorlar sağolsunlar.

Şimdiden ikinizede başarılar.

bu firmadan ben malzeme ve yardım aldım. 1. si samimi ve yrdım severler ama işleri cok fazla dışarıya iş yaptırıyolar 2. dışarıya yaptırdıkları hazır pano+ hazır z ekseni hatalı çıktı 2 katına maloldu bana 3. 15lik ray ve araba kesinlikle almayın boştayken araba ray a girmiyor. 25lik ray ve arabalar sorunsuz . yinede bi ihtiyacım olsa önce onları arıyorum. kolay gele

Eğer hazır pano ve eksen malzemeleri almak isteyen olur ise yardımcı olurum bu konuda....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha fazla bilgi edin…