Cnc Router Toz Toplama aparatı Yapımı Videosu

Arkadaşlar ne arıyorsam forumda buluyorum bu seferde benim bi katkım olsun istedim.
Makine ağaç işlerken çok toz çıkardığı için bu parçayı mecbur yapmam gerekli idi.Gayette güzel ve en önemlisi taş gibi sağlam oldu, tak çıkar şeklinde ve neodyum mıknatıs kullanarak bunu yaptım misss miss :)
kullandığım malzemeler 8mm plexiglass, yine plexiglass aldığınız yerde bulunan kloroform isimli ilaç bu plexiyi yapıştıran tek ve en sağlam ürün, nalburdan yer süpürme fırçasının kafa kısmı bu kadar..
Toplam maliyet 100 tl anca tutmuştur.

Arkadaşlar ne arıyorsam forumda buluyorum bu seferde benim bi katkım olsun istedim.
Makine ağaç işlerken çok toz çıkardığı için bu parçayı mecbur yapmam gerekli idi.Gayette güzel ve en önemlisi taş gibi sağlam oldu, tak çıkar şeklinde ve neodyum mıknatıs kullanarak bunu yaptım misss miss :)
kullandığım malzemeler 8mm plexiglass, yine plexiglass aldığınız yerde bulunan kloroform isimli ilaç bu plexiyi yapıştıran tek ve en sağlam ürün, nalburdan yer süpürme fırçasının kafa kısmı bu kadar..

Güzel olmuş :D

Güzel olmuş. Bende bir zamanlar yapmıştım. Fakat işiniz düz mdf gibi işler değilse işe yaramayacaktır.

emiş kısmı nasıl onunla ilgili bir kaç resim ve bilgi alabilir miyiz?

Teşekkürler Faruğum :)

Güzel olmuş. Bende bir zamanlar yapmıştım. Fakat işiniz düz mdf gibi işler değilse işe yaramayacaktır.
Öncelikle teşekkür ederim, cnc de ahşap zıpkın imalatı yapıyorum yani 3d olarak, valla miss gibi iş yapıyor şuan :D önceden derme çatma yapmıştım şimdi ki daha da sağlam oldu

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tebrikler
Makina ,kesim şöyle mi olsun burası böylemi olsun derken ilerleme çok iyi.
Bizimkilerin pek böyle videosu olmazdı o yönden de güzel olmuş.

İlk ana parçaları keserken pleksi neyle tutturuldu?
yapıştırırken enjektördeki cl mu? pileksiyi erittiği için enjektörde nasıl sağlam durmuş

Son düzenleme:
Tebrikler
Makina ,kesim şöyle mi olsun burası böylemi olsun derken ilerleme çok iyi.
Bizimkilerin pek böyle videosu olmazdı o yönden de güzel olmuş.

İlk ana parçaları keserken pleksi neyle tutturuldu?
yapıştırırken enjektördeki cl mu? pileksiyi erittiği için enjektörde nasıl sağlam durmuş
Plexiglas kesme ucu kullanırsanız malzemeyi çok rahat kesersiniz, ben pleksiglasıbçift taraflı bantla tezgaha yapıştırıyorum. Ülkemizde biraz pahalı pleksi kesim uçları ama Çinistan ülkesinde çok ama çok ucuz.
10PCS/BOX 3.175 x 3 x 17 mm Single Flute CNC Router Bits One Flute Spiral End Mills Carbide Milling Cutter Spiral Cutter
http://s.aliexpress.com/eqyiYzyE
(from AliExpress Android) ben bunlardan almıştım çok başarılı 5mm pleksi tek seferde 700mm/dk hızda çok rahat kesiyor, daha kalın pleksi de denemedim.

Kloroform şırıngaya herhangi bir zarar vermiyor, çekinmeden kullanılabilir. Yalnız kloroform ile çalışırken dikkatli olmak gerekir, havadar bir ortamda çalışmakta fayda var. Kloroformu yapıştıracağınız alan dışında pleksiglasın başka yerine damlatmamakta fayda var, yoksa leke bırakıyor. Kesim sırasında ortaya çıkan pleksi talaşını; bir miktar kloroform ile karıştırarak istediğiniz yoğunlukta malzeme (macun niyetine) elde edebilirsiniz. Talaşın temiz olmasına dikkat edin, yoksa karışım şeffaf olmuyor!

Plexiglas kesme ucu kullanırsanız malzemeyi çok rahat kesersiniz, ben pleksiglasıbçift taraflı bantla tezgaha yapıştırıyorum. Ülkemizde biraz pahalı pleksi kesim uçları ama Çinistan ülkesinde çok ama çok ucuz.
10PCS/BOX 3.175 x 3 x 17 mm Single Flute CNC Router Bits One Flute Spiral End Mills Carbide Milling Cutter Spiral Cutter
http://s.aliexpress.com/eqyiYzyE
(from AliExpress Android) ben bunlardan almıştım çok başarılı 5mm pleksi tek seferde 700mm/dk hızda çok rahat kesiyor, daha kalın pleksi de denemedim.

MDF ve benzer ahşap bazlı malzemede bu frezeleri denediniz mi?

İsterseniz "CNC için kesici uçlar (Hangi malzemeye hangi uç, nerden alınır, fiyatlar...)" konusunda da bu bilgiyi paylaşın. Benzer gereksinimleri olanlar ilk önce o konuya bakacaktır.

Forum istatistikleri

Konular
127,956
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri