CNC makine iskeleti

GND-

Üye
s.a arkadaşlar pcb kazıma yapmak için 3 eksen cnc router yapma düşüncem var youtube de bol bol video izliyorum ama kafama takılan konu makinenin gövdesi iskelet kısmı yani bunu birleştirmek montajı nasıl yapacaz sigma profilden yapacaz ben diyorum ki bunun çizimleri bu tarz işlerle uğraşan bir yere versem iskelet kısmı oluştrsa bana verse sizce nasıl olur bu şekil yapacak biryer varmıdır varsa kim yapar ????

s.a arkadaşlar pcb kazıma yapmak için 3 eksen cnc router yapma düşüncem var youtube de bol bol video izliyorum ama kafama takılan konu makinenin gövdesi iskelet kısmı yani bunu birleştirmek montajı nasıl yapacaz sigma profilden yapacaz ben diyorum ki bunun çizimleri bu tarz işlerle uğraşan bir yere versem iskelet kısmı oluştrsa bana verse sizce nasıl olur bu şekil yapacak biryer varmıdır varsa kim yapar ????
Kendin yapabilirsin sadece sıgma profilleri düz bir testere ile kesmen lazım. Fakat hiç mekanik tevcüben yoksa bilen birine yaptırmanı tavsiye ederim

Tanıdık, işten anlayan bir arkadaşınız yoksa sizin için yapacak biri yüksek fiyat isteyebilir.

Doğuş kalıp'ın listesindeki alü malzemeleri kullanarak tasarlayabilirseniz uygun maliyetle çıkabilir.
1 mm ye yakın hata payı ile istenilen uzunlukta keserek teslim ediyorlar. Hassas, eşit uzunlukta olması gereken profil çiftlerini, 2-3 mm fazla boyda kestirerek, sanayide ikisini beraber bağlatarak ve uçlarından sildirerek elde edebilirsiniz. Aksi taktirde gönyesinde istenmeyen kaçıklıklar olacaktır.
Köşe bağlantıları ile desteklenerek rijitlik artırılabilir.

https://www.doguskalip.com.tr/Urunler/baglanti-ekipmanlari/10
https://www.doguskalip.com.tr/Urunler/yuzey-kaplama-profilleri/51

Kendin yapabilirsin sadece sıgma profilleri düz bir testere ile kesmen lazım. Fakat hiç mekanik tevcüben yoksa bilen birine yaptırmanı tavsiye ederim

aynen mekanik tecrübem pek yoktur ben elektronikçiyim
Tanıdık, işten anlayan bir arkadaşınız yoksa sizin için yapacak biri yüksek fiyat isteyebilir.

Doğuş kalıp'ın listesindeki alü malzemeleri kullanarak tasarlayabilirseniz uygun maliyetle çıkabilir.
1 mm ye yakın hata payı ile istenilen uzunlukta keserek teslim ediyorlar. Hassas, eşit uzunlukta olması gereken profil çiftlerini, 2-3 mm fazla boyda kestirerek, sanayide ikisini beraber bağlatarak ve uçlarından sildirerek elde edebilirsiniz. Aksi taktirde gönyesinde istenmeyen kaçıklıklar olacaktır.
Köşe bağlantıları ile desteklenerek rijitlik artırılabilir.

https://www.doguskalip.com.tr/Urunler/baglanti-ekipmanlari/10
https://www.doguskalip.com.tr/Urunler/yuzey-kaplama-profilleri/51

eyvallah saolun internette araştırma yaparken bu tarz siteler gördüm bu tarz yerden parçaları alsam herhangibir yerine diş açmaya gerek var mı forumda bir abi diş açman lazım felan dedi de ???

Selam kardeşim. Ben de lise öğretmenim için Ağustos ayında böyle bir proje yapacağım. Bir kaç tasarım toparlamıştım. Belki sizin de işinize yarayabilir.
jg-007.jpg
54106

Bu da benim yaptığım devre. Hayırlı Ramazan'lar.

54107

Selam kardeşim. Ben de lise öğretmenim için Ağustos ayında böyle bir proje yapacağım. Bir kaç tasarım toparlamıştım. Belki sizin de işinize yarayabilir. Ekli dosyayı görüntüle 54105Ekli dosyayı görüntüle 54106

Bu da benim yaptığım devre. Hayırlı Ramazan'lar.

Ekli dosyayı görüntüle 54107

eyvallah saolun sizede hayırlı ramazanlar.. ;
bende bu tarz birşeyden bahsetmiştim bunların iskeletini neyden yaptınız birde fiyat olarak ne istiyorsunuz ???

Selam kardeşim. Makinemi yaklaşık 2 yıl önce yaptık. Biraz masraflı oldu ama tecrübe edinmem açısından çok yol kat ettim. Alu pofil ve alu tabakalarla yapıldı. Hikayesi uzun :). Çok şükür işimizi görüyor. Sizin ihtiyacınız küçük bir makine. Önce gönderdiğim fotodaki gibi. Ben elimdeki malzemeleri kullanarak yapacağım. Amatör makinemden kalan elektronik malzemeler yeterli. Ayrıca mekanik malzemeleri ise 3d yazıcı mekaniklerini satın alarak yapmayı düşünüyorum. Kendiniz yaptığınızda en fazla 2 bin tl gibi tutar. Tabi ray araba gibi duygusal mekanik düşünmezseniz. :)

Kullandığım makine bu. Şu anda 15w lazer ve otomatik takım sıfırlama da ekli. Güncel foto değil.
54131

Selam kardeşim. Makinemi yaklaşık 2 yıl önce yaptık. Biraz masraflı oldu ama tecrübe edinmem açısından çok yol kat ettim. Alu pofil ve alu tabakalarla yapıldı. Hikayesi uzun :). Çok şükür işimizi görüyor. Sizin ihtiyacınız küçük bir makine. Önce gönderdiğim fotodaki gibi. Ben elimdeki malzemeleri kullanarak yapacağım. Amatör makinemden kalan elektronik malzemeler yeterli. Ayrıca mekanik malzemeleri ise 3d yazıcı mekaniklerini satın alarak yapmayı düşünüyorum. Kendiniz yaptığınızda en fazla 2 bin tl gibi tutar. Tabi ray araba gibi duygusal mekanik düşünmezseniz. :)

Kullandığım makine bu. Şu anda 15w lazer ve otomatik takım sıfırlama da ekli. Güncel foto değil. Ekli dosyayı görüntüle 54131

pcb kazıma yapar mı bu makine ? birde fiyate ne istiyorsunuz ???

Makine PCB yi çok rahat yapıyor ama satılık değil kardeşim. Ben de henüz satış yapmıyorum. :) İş yeri açınca bu arkadaş sayesinde bir çok küçük parçaları işleyeceğim

Forum istatistikleri

Konular
127,950
Kullanıcılar
449,596
Son üye
anilhikmet

Yeni konular

Geri