Cnc adım kaçırma motor titreme mach3 sorunu

Muradusta

Üye
Arkadaşlar 1 aydır bu sorunu çözmeye calışıyorum cözemedim
1 adet cnc yaptım mach 3 kontrollü
Şimdi sorunum şu cncde 3d parça hazırlıyorum kesmeye başlıyorum 0.02 mm ile 1 saatte sorunsuz kesiyor kullandıgım çicim programı artcam
Bunun dışında diyelim 3 adet delik delicem cizimini yapıyorum keserken ilk deliği kesiyor ikinciye giderken motor titreme yapıyor ikinci deliğe gidiyormuş gibi gözüküyor ama yerinde kalıyor yanı adım kaçırıyor güç yetmiyo y eksenine başka trafo bagladım yine çözümü olmadı mach3 ayarlarımı yanlış anlamadım
Nasıl oluyor 3 d 1 saat sorunsuz kesim yapan makina 3 4 delik delerken adım kacırıyor
Forumlarda net bi cevap bulamadım yardımcı olursanız sevinirim hatta tekniker sorunu çözebilecek varsa ücretinide verebilirim bunun dışında cnc yapmaya calışan vatansever kardeşlerime cnc baglantılarını motorları trafoyu sürüçüleri ücretsiz baglayabilirim

Arkadaşlar 1 aydır bu sorunu çözmeye calışıyorum cözemedim
1 adet cnc yaptım mach 3 kontrollü
Şimdi sorunum şu cncde 3d parça hazırlıyorum kesmeye başlıyorum 0.02 mm ile 1 saatte sorunsuz kesiyor kullandıgım çicim programı artcam
Bunun dışında diyelim 3 adet delik delicem cizimini yapıyorum keserken ilk deliği kesiyor ikinciye giderken motor titreme yapıyor ikinci deliğe gidiyormuş gibi gözüküyor ama yerinde kalıyor yanı adım kaçırıyor güç yetmiyo y eksenine başka trafo bagladım yine çözümü olmadı mach3 ayarlarımı yanlış anlamadım
Nasıl oluyor 3 d 1 saat sorunsuz kesim yapan makina 3 4 delik delerken adım kacırıyor
Forumlarda net bi cevap bulamadım yardımcı olursanız sevinirim hatta tekniker sorunu çözebilecek varsa ücretinide verebilirim bunun dışında cnc yapmaya calışan vatansever kardeşlerime cnc baglantılarını motorları trafoyu sürüçüleri ücretsiz baglayabilirim
1 sürücüler deki akım ayarı 2 mach3 aylarından olabilir vidalı mil kullanıyorsan benim başıma geldi tornacı mile ağız açarken eğdi mili ondan kaynaklı olabilir

0.2 lik kesim yapılan ile aynı alanda hatta sınırları üzerinde olsun delikler öyle deneyelim.
Bir de delik postu hatalı olabilir, boş ilerleme veya rampa bakmak lazım.

anlasılan y ekseninde problem var sanrım motorlarında step motor galiba motor kablolarında kopuk olmadıgından emin ol step moto kablolardan biri kopuk olunca sıkıntı yapıyo

1 sürücüler deki akım ayarı 2 mach3 aylarından olabilir vidalı mil kullanıyorsan benim başıma geldi tornacı mile ağız açarken eğdi mili ondan kaynaklı olabilir
Vidalı mil evet şöle bi durum var motorları vidalı milden cıkarıyom yine yapıyor mach 3 ayarlarında yardımcı olurmusun 0534...( yasak )ben satın aldıgım yerden hazır dosya aldım onu yükledim
arkdaşlar motorlar step kablo kopuk olsa hiç çalışmaz aynı forumda bir sürü insanın aynı sorunu var ama çözüm bulan yok

sorum şu step motor neden adım kaçırır yada titreme yapar
milden değil elle cok kolay dönüyor
trafodan değil yeni trafo taktım
bilgisayar eskimi yada mach 3 ayarımı bozuk
arkadaşlar aynen boş ilerlememede titreme yapıyor bunun ayarı nasıl olmalı mach 3 te

Son düzenleme:
Artcam 2018 den sonra desteğini kaldırdı. Bazen sıkıntı yapabiliyor. Çizim kodlarınıda incelemeni tavsiye ederim.

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,105
Kullanıcılar
449,807
Son üye
bdursun

Yeni konular

Geri