Citect Scada ile 25000 noktanın programı

kanber

Üye
Selamlar,

Şu an saha da çalışan 10 lokasyonda 2500 noktalı scadalarım mevcut. bu scadalardaki bilgileri SQL servera aktaracağım. bu tarafla ilgili bir sıkıntım yok.

Ancak Merkezi bilgisayarda citect Scada 7.20 ile bu bilgileri güncellemek istiyorum. ama bununla ilgili kafamda soru işaretleri var.

daha açıklamam gerekirse SQL serverdaki tablo ismim Makina1 olacak ve bunu tablosunun içinde,

Sicaklik 25.5
SicaklikSet 25
MakinaDurum çalışıyor
Basinc 250

şeklinde tabloda değerler yazacak. bu bilgileri SQLden alıp ekranda display edeceğim. konu hakkında yardımcı olabilecek varsa sevinirim.

Ayrıca 25.000 ile performansta bir sıkıntı yaşar mıyım?

Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
2500'den 25000'e çıkınca citect lisans fiyatındada artış oluyordu galiba. Bunu belirtmek isterim öncelikle. Performansta sıkıntı yaşamazsınız eğerki master plc güçlüyse. Ben şuan 1000 I/O 'lu bir proje yapıyorum. 25.000 için uğraşmak lazım baya aslında pratik yolları var ama onu buradan anlat anlat bitmez profosyonel iş

master tarafı dediğin yer zaten sql server olacak ve bir sıkıntı yaşıyacağımı düşünmüyorum.

dediğin gibi 25.000 noktayı yönetmekle ilgili kafamda bazı tilkiler var. ancak sana dediğim gibi bir sutunda tag ismi diğerinde tagı değerini okuyup ekrnda display edebilir miyim onu düşünüyorum.

istediğim örnek bir projede değil sadece olabilirliğini öğrenmek istiyorum.

2. bir sorum ise iki sayfayı üst üste gösterme şansım var mı? demek istediğim her sayfada ortak alanlar var ve sadece belli kısımlar değişiyor.
3.bir sorum ise ekrandaki değişken isimleri hep aynı olacak ancak arka tarafta bir şekilde yapıacağım atamalar ile değerleri değiştirmek istiyorum
bunlar mümkün mü citect değil mi?

1-haklısın sıkıntı olmaz
2-mümkün
3-set değeri girmek istiyorsun örneğin. bu da mümkün. hepsi mümkün :) . citect

arkadaşlar selam
bana s71200 serinde kullandığımız ktp serisi operatör panelin zengin kompanent gerekli.yardımcı olurmusunuz

Forum istatistikleri

Konular
128,195
Kullanıcılar
449,972
Son üye
Emirhan6161

Yeni konular

Geri