Chiller düşük basınç ve gazı

mehmet03

Üye
arkadaşlar merhaba elektrik panosuna Bakım yaptığım chiller 5/6 saat çalıstıktan sonra düşük basınç arızası verip kumanda devresini kapatıyor.bazen düşük basınç hatası hiç vermiyor. monemetreleri takip ettiğimde ise düşük basınç monemetresinde dalgalanma görüyorum .gaz ilavesi yapmak istedik ama gazın ne oldugunu bilemiyoruz kaç gram oldugunuda etiket v.s hiç bir bilgi yok üstünde nasıl anlayabiliriz bu durumu sizce arıza ne olabilir üstündeki su devirdaim pompası çok büyüktü değiştirdim işletmeye fazla geliyordu.suyun debisi düştü su sogutan bölgede evaporatör girişinde uzun süre çalışınça hafif karlanma oluyor böyle bi durum başına gelen ve yardımcı olabilecek varmı??

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Zaman rölesi bir diğer ifade ile zaman saati adı verilen sistem süresi belli olan bir aralıkta araya girmesi veya çıkması amaçlanan elektrik sisteminin kontrol edilmesinde kullanılmak için tasarlanmıştır.
Gaz eksik gibi. Kompresör üzerinde gaz cinsi yazmıyor mu. Basınçla nedir. Kompresör üzerinde gaz yazmıyor ise. Kompresör modelini nette aratıp gaz cinsini öğrenebilirsiniz.
Devirdaim değişmeden önce alçak basınç hatası varmiydi

Bir chillerde kafaniza gore pompa degistirip gaz ekleyemezsiniz. Dusuk kapasiteli cihazlar gibi düşünmeyin. Hele hele gazin cinsini bilmiyorsaniz o ise bulasmayin lutfen.

Bu isler hesap kitap ve olcum gerektiren isler.

Son düzenleme:
Gaz eksik gibi. Kompresör üzerinde gaz cinsi yazmıyor mu. Basınçla nedir. Kompresör üzerinde gaz yazmıyor ise. Kompresör modelini nette aratıp gaz cinsini öğrenebilirsiniz.
Devirdaim değişmeden önce alçak basınç hatası varmiydi
kompresör sonradan boyanmış eski model oldugu belli üstünde hiç bir bilgi yok foto atabilirim devirdaim değişmeden öncesini bilmiyorum cihaz ikinci el satın alındığı yerde iki tane pompa vermişler ben küçük olanı taktım üstünde 10 hp yıldız fanlı santrafüj pompa vardı. ben ikinci pompayı taktım kalariferlerin silkilasyon pompası (büyük boy olanı) 10 hp olan sonradan takılmış gibi geldi ben orjinale çevirdim
Bir chillerde kafaniza gore pompa degistirip gaz ekleyemezsiniz. Dusuk kapasiteli cihazlar gibi düşünmeyin. Hele hele gazin cinsini bilmiyorsaniz o ise bulasmayin lutfen.

Bu isler hesap kitap ve olcum gerektiren isler.
kafama göre bir işlem yapmadım orjinal pompayı taktım bilmediğim bi gaz eklemesi yapmam zaten arızanın sebebini anlamaya çalışıyorum

ekspansiyon un üzerin de hangi gazlarda kullanıldığı yazar baktınızmı

Chillerin su giriş çıkışında fark basıncı varsa oradan bakabilirsiniz eğer pompanızı küçülttüyseniz evaporatörden istendiği miktarda su geçmiyor demektir.aradaki fark basıncıncı maximum 0.5 bar olmalıdır örneğin 3.5 bar su girişi ve 3.2 bar su çıkışı var cihazdan 0.3 bar lık bir fark basıncı var demektir ve gayet iyi su geçiyor demektir

chillerden yetersiz su geçerse gaz basıncını düşürür. pompayı değiştirmeden önce bu arıza varmıydı ona bakmak lazım birde foruma chiller arızası yazarken chiller su soğutmalı mı, hava soğutmalı mı belirtmek gerek diye düşünüyorum en azından yorum yaparken daha dikkatli oluruz.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,606
Son üye
rasit.

Yeni konular

Geri