Chiller bakimi

Arkadaslar forumu inceliyorum aklima takilan sorulara yanit ariyorum ama profosyonel arkadaslar olmasina ragmen hem fikir olan bi bilgi goremedim.

Yardimci olursaniz sevinirim

Sistem:
Chiller alfa laval esanjorlu hava kondanserli fancoilli merkezi sogutma sistemi 6 adet scroll kompresorlu. (Ayni su sogutma sistemine dogal gazli kazan isitma sistemide bagli devreler vana yardimiyla kisin yazin su dongusu ayriliyor)

1- esanjor sogutuculu chiller sistemin sogutma suyu devresinde ki suyu kisin bosaltmak mi gerekir yoksa antifiriz ekleyip birakmak mi ? Kisin en fazla -6 olur dis ortam.

Kompresorlerde karter isiticilar sistem komple kapansada calisiyor, esanjorde yok
Su devre Izolasyonlari saglam

Tesekkurler
20171124_123800.jpg
20171124_123805.jpg
20171124_123754.jpg

Topraklama ölçümü ister endüstriyel bir tesis ister bir ofis binası olsun her işletme için kritik bir öneme sahiptir.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
Esanjorunuzun ve cihazinizin sagligi icin antifiriz ekleyiniz.

Ic tesisatin bos olmasi oksitlenme baslangici olacagi icin bos kalmamasi gerekir.

Esanjorunuz plakali olduğu icin donmadan cok cabuk etkilenecektir. Risk almamak en guzeli.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,852
Son üye
ddknght

Yeni konular

Geri