CEP telefonu ile sondaj motoru kontrolü

Bu işin nasıl yapıldığını bilen bir üstat yok mu?

Teşekkür ederim. Fakat benm elektronik devresini sormuştum.

Ustalar yardımcı olabilir misiniz?

Moderatör tarafında düzenlendi:
yardım edilmesine edilir.Ama senin yapman gereken sadece elektroki devre değil.Ayrıca elektronik kartın ile gsm şebekesi arasında iletişimide sağlaman gerekli.bunun için belirli iletişim protokolleri mevcut.Öncelikle bunları araştırmalısın.

arkadaşım hala ilgileniyorsan pic programlama biliyorsan bu iş gerçekten çok kolay.

Herhangi bir cep telefonunun buzzer yada titreşim motorunu çıkış olarak alıp devre tasarlayabilirsin.
Ancak dikkat et her telefonda bu çıkış voltajları farklı.

kardeşim bu devreyi ben önceden yapmıştım şu an telsizle kontrol olarak yapıyorum bunun saglam birşey olması için dtmf kontollü yapman gerekir cm8870 datashheet inceleyip birde pic yazman gerekiyor telefonun höparlör ucunu dtmf girişine baglayıp telefonu otomatik cevap moduna alıyorsun telefon otomatik açılıyor senin pice yazdıgın açma kodunu girince role acılıyor rolenin ucunuda sondaj panosunun anahtar ucuna baglıyorsun kapatma kodunu girince role kapatıyor ve sondaj duruyor acıklaması bu eger istersen sana örnek bir devre yapabilirim özelden msj at görüşelim

telefonda AT komutları ile daha verimli sisler yapılıyormuş. Bunun hakkında bilgi verebilirmisiniz
Teşekkürler

Forum istatistikleri

Konular
128,237
Kullanıcılar
450,041
Son üye
mehmetozadam82

Yeni konular

Geri