Cctv kamera sorunu

Arkadaslar hikvision marka kameralarim mevcut 16 adet aldim bunlarin 14 tanesini sorunsuz kurdum ama son 2 tane 70 metre uzaklikta kabloyu bagladigimda kameranin onundeki isin surekli yanip sonuyor kameranin oldugu yerden enerji verince goruntu geliyor ama kayit cihazinin yanindan besledigim zaman kameradan goruntu alamiyorum ve onundeki kirmizi isik surekli yanip sonuyor seri sekilde

Muhtemelen voltaj düşüşü olma olasılığı fazla olsa da bir de emin olmak için diğer çalışanlardan yer değiştirip dene.
Adam kendi kendine sorunun cevabını vermiş zaten hemen yanından enerji verince düzeliyor diye hocam daha ne soksun kamera felan

Adam kendi kendine sorunun cevabını vermiş zaten hemen yanından enerji verince düzeliyor diye hocam daha ne soksun kamera felan
Sadece sn @rsimsek kamera kaynaklı arıza olup olmadığını belirlemesi için bir seçenek sunmuş. Buna bu kadar yükselmenin bir anlamı yok. Sorun voltaj kaynaklı duruyor zaten lakin görüşe saygı duyulmalı.

Cok tesekkur ediyorum herkese sorunu cozdum trafo cikisinda 11.87 dc volt geliyor kablonun ucundada fazla bir kayip yok 11.74 e dusum oldu sorunu nasil cozdugume gelirse kameranon oldugu uc besleme kablolarindan paralel 0.75 kablo cekip aküyü takip cikarttigimda kamera calismaya basladi sorunum sanirim amper ile alakali

Cok tesekkur ediyorum herkese sorunu cozdum trafo cikisinda 11.87 dc volt geliyor kablonun ucundada fazla bir kayip yok 11.74 e dusum oldu sorunu nasil cozdugume gelirse kameranon oldugu uc besleme kablolarindan paralel 0.75 kablo cekip aküyü takip cikarttigimda kamera calismaya basladi sorunum sanirim amper ile alakali

Standart bir 12 volt smps guc kaynagi kullanıyorsanız üzerinde çıkış voltaj ayariniz olacak. 11.87 volt düşük bir değer. Siz bunu 12.50 gibi bir değere ayarlarsaniz hat sonu 12 voltlarda olacaktır sorununuz muhtemelen ek bir işlem yapmadan cozulecek.

Standart bir 12 volt smps guc kaynagi kullanıyorsanız üzerinde çıkış voltaj ayariniz olacak. 11.87 volt düşük bir değer. Siz bunu 12.50 gibi bir değere ayarlarsaniz hat sonu 12 voltlarda olacaktır sorununuz muhtemelen ek bir işlem yapmadan cozulecek.
Ustunde trimpot veya pot yok usta kamera smps guc kaynagi ustunde 30 amper yaziyor ama yuk alfinda 10 amperi bile zor veriyor mecburen mervesan gibi kaliteli trafoya yonelecegiz gibi geliyor degerli yorumun icin tesekkur ederim serkan usta

Ustunde trimpot veya pot yok usta kamera smps guc kaynagi ustunde 30 amper yaziyor ama yuk alfinda 10 amperi bile zor veriyor mecburen mervesan gibi kaliteli trafoya yonelecegiz gibi geliyor degerli yorumun icin tesekkur ederim serkan usta

Trafoyu gorebilir miyim ? Bir kaç açıdan?

Bulabilirseniz meanwell marka öneririm.

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Geri