CANBUS Analizör Tavsiyesi

BTAMAR

Üye
Merhaba,
Ben bir CAN-BUS analizörü araştırıyorum. Profesyonel bir cihaz bakıyorum. Aracın OBD2 soketine bağlayıp data çekmem gerekiyor. Elbette kendim bir CAN trasciever tasarlayabilirim. Fakat profesyonel bir analizöre ihtiyacım var. Bu konuda çalışmış biri var mı? Tavsiyeniz nedir?
Vector.com'dan baktım. Kvaser'in ürünleri var. Bi de Microchip'in ürünü var. Ama hangisini seçmem konusundan kararsız kaldım. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Can bus haberleşmesi için nasıl bir programlama yapılıyor biraz bahseder misin kardeşim

Analizör hakkında soruyorsanız ben kendi kullanım amacımdan bahsedeyim.

Ben Kvaser'in cihazını aldım. PC arayüzü olarak Kvaser'in ücretsiz CAN King programını kullanıyorum. Doblo'nun CAN hattına girip akan datayı okuyabildim. Henüz data göndermedim. Çünkü yanlış bir data göndermek istemiyorum. Ayrıca bu ürünün kendi API'lerini kullanarak kendi yazdığım c programıyla data okuyabildim. Böylece okunan data üzerinde istediğim filtrelemeyi yapabiliyorum.

API desteği sayesinde gelen data üzerinde istenen işlem yapılabilir.

Asıl amacım; araçtan aldığım ve başka cihazdan aldığım dataya aynı zaman damgasını basıp özel bir amaç için kaydetmek.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,849
Son üye
cagan20

Yeni konular

Geri