C# datagridview

DBLMSKK

Üye
Merhaba sevgili Türk halk fotoğrafta görüldüğü üzere textbox kısmında bulunan değerlerin sağ kısımda bulunan datagridview de sıralı bir şekilde aktarılması işlemini beceremedim çünkü aynı değeri yazdırdım.Daha sonra lisbox aracı kullanayım dedim aynı değerleri yazdırmamak adına değerler sırayla listelenmiyor.
Amacımız: listbox değerlerinin datagridviewde listelemek daha sonra listelenen verileri accese kayıt edecez.acces kayıt işlemi bende arkadaşlar sizden ricam şunları datagridview atın lütfen.

Ekli dosyalar

• KONTROL KALEMİ.png
    KONTROL KALEMİ.png
    36.1 KB · Görüntüleme: 20
  • KONTROL KALEMİ.docx
    17.6 KB · Görüntüleme: 7
Rows ve Cells girerek aktarabilirsin. Row değerini her artırdığında bir alt satıra kayar. Buton fonksiyonunun içerisine aşağıdaki gibi ekleyebilirsin.

C#:
 dataGridView1.Rows[1].Cells[0].Value = textBox1.Text;
 dataGridView1.Rows[1].Cells[1].Value = textBox2.Text;
.
.
.

FAKİRMAKER dediğinizi yaptım texbox ve listbox adına olmadı en son i değişkenini kullanarakaşağıdaki şekilde bir hata ile karşılaştım.

Ekli dosyalar

• KONTROL KALEMİ2.png
    KONTROL KALEMİ2.png
    119.1 KB · Görüntüleme: 15
For içindeki i>=0 olan yeri i>2 olarak değiştir.

Dediğinizi yapmak amacımızı anlamamak la birlikte uyguladım ama hiç bir sonuç elde edemedim

Fakirmaker aşağıdaki fotoğrafta görünmekte olan datagridview de oluşan satır sayıları listbox da listelenen veri adeti ile uyuşuyor(17 satır 17 veri doğru).Sorunumuz listbox içerisindeki değerleri datagridview içerisine atamamamız.(bu arada butonun üst kısmında bulunanlar textbox alt kısmında bulunanlar listbox) bu işi bugün bitirmemiz önemli sevgili Türk halkı FakirMaker bitirelim şu işi.(

Ekli dosyalar

• Kontrol kalemi3.png
    Kontrol kalemi3.png
    44.5 KB · Görüntüleme: 9
  • Kontrol kalemi2.docx
    17.8 KB · Görüntüleme: 1
satır ve sütun deyimlerinin karıştığını görüyorum. i değişkeni yerine sabit bir sayı girdiğinde yerleştiriyor mu? Döngü kurmadan önce bunun testini yapmalısın. Mesela;

C#:
dataGridView1.Rows[1].Cells[0].Value = textBox1.Text;

FakirMaker ilgin için teşekkür ederim. Dategridviewe verileri aktarma işlemini hallettim.İlgilenen arkadaşlar için kodları bırakıyorum.

Ekli dosyalar

• Yeni Microsoft Word Belgesi.docx
    17 KB · Görüntüleme: 1
  • Kontrol kalemi.png
    Kontrol kalemi.png
    16.2 KB · Görüntüleme: 6

Forum istatistikleri

Konular
128,135
Kullanıcılar
449,854
Son üye