Buzdolabı sigorta attırıyor.

Arızax

Üye
Iyi günler Ustalar.
Buzdolabı kompresörü çalışmaya başlamadan dairedeki kaçak akım sigortası ile beraber saatteki bir sigorta atiyor. Mutfaktaki her iki prizden aynı olay meydana geliyor.
Mutfaktaki prizlerde saç kurutma makinesi sorunsuz çalışıyor.
Buzdolabı koridor prizinde sorunsuz çalışıyor.
Değerli tecrübeleriniz ışığında tavsiyelerinizi bekliyorum.

Mutfaktaki prizlerin; faz_nötr ve toprak bağlantıları kontrol edilmeli. Ayrıca mutfak prizlerinin bağlı olduğu sigorta kontrol edilmeli , değişmesi gerekebilir, kolaylıklar.

Merhabalar buzdolabım aynı şekilde prize takıldığı anda sigorta attiriyor 3 farklı priz denedim yine attı. O prizlerde saç kurutma makinesi vb. Şeyler deniyorum sigorta atmiyor. Sizin bilgilerinize göre neden kaynakli olabilir yardımcı olabilirmisiniz ?

Merhabalar buzdolabım aynı şekilde prize takıldığı anda sigorta attiriyor 3 farklı priz denedim yine attı. O prizlerde saç kurutma makinesi vb. Şeyler deniyorum sigorta atmiyor. Sizin bilgilerinize göre neden kaynakli olabilir yardımcı olabilirmisiniz ?
Buzdolbinizin elektrik açısından kacak problemi var , arıza dolabinizda , fişini prize ters takip deneyin ? Profesyonel yardim almalisiniz yetkili/özel servis vb. kolaylıklar.

Buzdolbinizin elektrik açısından kacak problemi var , arıza dolabinizda , fişini prize ters takip deneyin ? Profesyonel yardim almalisiniz yetkili/özel servis vb. kol
Ters denedim yinede sigortam attı. Vestel buzdolabı masrafı ne kadar olur teknik servis cagirsam

Forum istatistikleri

Konular
127,952
Kullanıcılar
449,599
Son üye
Gksn

Yeni konular

Geri