BUHAR enerjisiyle elektirik üretimi nasıl yapılır ?

Öncelikle merhaba. başlıktada bahsettiğim gibi buhardan elektirik üretimi ile ilgili bir proje edevi aldım ama 1 gunu aşkın araştırmamama rağmen bulamadım çeşitli sitelere giriyorum ama istediğim sonuca varamıyorum yardınmınızı bekliyorum ( bildiğiniz bir internet sitesi veyatta bunla ilgili bişeyler biliyorsanız) cevabınızı bekliyorum

bizim zamanımızda okulda deney yapardık buharla çalışan bır minyatur makına kazanı vardı ispirtoyla ısıtırdık bellı isiya ulaşinca buhar puskurtur bır tambur vardı onu çevırırdı nostalji olarak elektrık uretılır ama tehlıkelı gerçı gunumuzde termık santrallar doğal gazlı santrallar bu mantıklı bır anımı anlatmadan geçmıycem:) yatağan termık santralında gorevlıydım santral yenı devreye alınıyor deneme safhasında hata olunca buharı dışarıya boruyla tahlıye edılıyor çalışanlardan bır işçi kardeşimiz maaşini almış borçları nasıl kapatırım duşuncesıne dalmış:) tahlıye borusunun olduğu telorgu var ama yınede çok basınçlı demekkı tam o borunun onune gelınce hatadan dolayı buharı tahlıye edıyorlar adamın uzerınde elbıse dahı yoktu okadar tazyıkle adama vurunca adamı çirilçiplak soymuş hayret edılecek konu buhar sıcak yakması lazım adamı adamda yanık yoıktu adam paralarını arıyordu o başka

Nükleer santrallerde, buhardan elektrik üretirler....

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,990
Son üye
alpersirakaya

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri