Bu motorun markasını bilen var mı acaba?

Evet hocam. Maalesef, riskli oluyor bu durumda. Kosgeb danışmanının reddi söz konusu olabiliyor. Sonrada işlemler, para ve rapor boşuna gidiyor maalesef.

Yukarıda hocamında dediğim gibi. KOSGEB teşvikli bir iş olduğu için bu tür bilgileri zorunlu kılmış durumda. Yoksa bir teşvik alamaz bu motordan. İlginiz içinde teşekkür ederim.

Görseli iyileştiriyor. Ancak yazıları yok ediyor. Tam verimli bir iyileştirme yok yani şuan için denediklerimde.

Daha önce yazdığım gibi kaliteli etiket fotosu ve diğer motor çeşitli yönlerden fotoları , kömür kırıcı bilgileri fotoları , ürünün seceresi vs gibi bilgeler verilip belki ürünün bu ip uçları ile belki çözüme kavuşabilir.
Eski bir motor tahmin ediyorum bu yüzden internet ortamında bulunması zor gibi .
Ürün motorun seri nosuna göre seri imalat az gibi . Firma kapanmış veya yenilenip logo değiştirmiş olabilir.
Vs gibi
Kolay gelsin sağlıcakla.
Biraz saçmalayip biraz uçtum galiba .

Düşüncem bu işyerini devir ve kosgebden yardım almayı ve çalıştırmayı düşünüyorsunuz..

Bu işletmenin bu iş ürünlerinin zamanin faturası yokmu ?
Demirbaş ürünleri sayılır devir edilecek zaten bu iş ürünleri için fatura kesilmek zorunda.
Maliye kayıtlarına devir ürünlerinin satış kaydı geçmesi gerekir

Son düzenleme:
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Elektrik tesisatlarında seçilecek kablo kesiti genellikle kullanılacak güce göre çekilecek akımın hesaplanması ile belirlenmelidir.
leasing'li makinelere ait sözleşmelerde bankalar eşeği sağlam kazığa bağlıyorlar. kullanım, Bakım ve parça değişimleri öyle çok kolay olmuyor. muhtemelen böyle bi durum söz konusu.
Piyasada toz yutmuş adamın hali başka oluyor . Dediğin aynen cıktı üstad. Tebrikler. Bu motor etiketi ve imal tarihi doğru ise ve çalışma ortamı burası ise kaç kere rulman çakılmıştır kaç kere sarıma gitmiştir. Verim falan hak getire . Bankayı bırak ben bile görsem kaçarım.

Son düzenleme:
Piyasada toz yutmuş adamın hali başka oluyor . Dediğin aynen cıktı üstad. Tebrikler.

İsin uzmanı ( Prof ) başka.
Süper beğenme .

Diğer.
Konu sahibi derdini tam anlatsana tam bilgiler verse daha çok asilacagiz konuya belki ip uçlarından yardımcı olunabilinir.

Bu konuyu tv de yapılan programlara havale gibi gözüküyor.

Kolay gelsin sağlıcakla.

Aslında arkadaş yapmak istediğini yazdı. Anladığımız kadarıyla elinde bir form var ve destek alabilek için bunu eksiksiz doldurmaya çalışıyor.​

1699614212679.png

Aslında arkadaş yapmak istediğini yazdı. Anladığımız kadarıyla elinde bir form var ve destek alabilek için bunu eksiksiz doldurmaya çalışıyor.​

Ekli dosyayı görüntüle 102821
Ben hemen doldurayım. Motor markası : Tekaüt ( ihtiyar amca deyimiyle takavit ) . Verim sınıfı : Yok öyle birşey. Motor Gücü: Etikette var bir değer ama fiiliyatta Allah bilir vs vs ...

Ekli dosyayı görüntüle 102821

Tamamda tam kosgeb yardımında motorun yılı - firmadan faturası - garantisi - servisi vs gibi sorun olmazmı ( yeni motor sıfır değil ) bu kısmın yardımı hakkında bilgisi araştırması gerekir.

Ben onay veren olsam yönetmeliği bilmiyorum ama geleceği olmayan motordan ( yıpranmış kullanilmis vs gibi ) niye onay vereyim .
Versemde yeni motor onayı verilmez yardımda ona göre az olur.

Faturası olmayan eski motora niye yardım kredi ne diye versin .

Tamamda tam kosgeb yardımında motorun yılı - firmadan faturası - garantisi - servisi vs gibi sorun olmazmı ( yeni motor sıfır değil ) bu kısmın yardımı hakkında bilgisi araştırması gerekir.

Ben onay veren olsam yönetmeliği bilmiyorum ama geleceği olmayan motordan ( yıpranmış kullanilmis vs gibi ) niye onay vereyim .
Versemde yeni motor onayı verilmez yardımda ona göre az olur.

Faturası olmayan eski motora niye yardım kredi ne ise vetsin .
Ayrıntıları bende bilmiyorum ama arkadaş bir EVD firmasında (EPCM Enerji) çalışıyor. Ayrıntılara bizden çok hakimdir, çünkü işleri bu. İşletme o motoru zaten kullanıyor destek verilmese yine kullanmaya devam edecek. İşletme destek alırsa motoru enerji verimli olanla değiştirerek hem kendi hem de ülke ekonomisine katkı sağlamış olacak.
Dünyada tüketilen enerjinin büyük, çok çok büyük bir bölümü motorlar tarafından tüketiliyormuş.

https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/genel/destekdetay/8202/kobi-enerji-verimliligi-destek-programi#:~:text=(**) Elektrik Motorları Değişim,(dörtyüzbin) TL'dir.​

Son düzenleme:
Ayrıntıları bende bilmiyorum ama işletme o motoru zaten kullanıyor destek verilmese yine kullanmaya devam edecek. İşletme destek alırsa motoru enerji verimli olanla değiştirerek hem kendi hem de ülke ekonomisine katkı sağlamış olacak.
Dünyada tüketilen enerjinin büyük, çok çok büyük bir bölümü motorlar tarafından tüketiliyormuş.​

Ek Bilgiler için teşekkürler.

Son düzenleme:

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri