Bu şemayı açıklar mısınız?

Merhaba,
görüntüdeki devre nasıl çalışıyor anlayamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.
57482

SOIL PROBES ne amaçla kullanılıyor? HUMIDITY (nem) PROBE neden direk olarka mikrodenetleyiciye bağlanmıyor? Kullanılan 1M değerindeki direncin amacı ne?

Bildiğimce yanitlayayayim, toprağın iletkenliğinden faydalanılarak tasarlanmış basit prop - sensordur. Soil kelimesi burada toprak - gübre anlamındadır ve pH asitliği ölçümü adına kullanıldığını sanıyorum. Neden işlemcilere direk baglanmayacagi sorusuna cevabim analog devre olduğundan daha çok bilgilenmek icin aktif sensörleri inceleyiniz (forumumuzda mevcut). 1M direnç parazitleri yok edip daha kararlı net değer vermektedir.

Bildiğimce yanitlayayayim, toprağın iletkenliğinden faydalanılarak tasarlanmış basit prop - sensordur. Soil kelimesi burada toprak - gübre anlamındadır ve pH asitliği ölçümü adına kullanıldığını sanıyorum. Neden işlemcilere direk baglanmayacagi sorusuna cevabim analog devre olduğundan daha çok bilgilenmek icin aktif sensörleri inceleyiniz (forumumuzda mevcut). 1M direnç parazitleri yok edip daha kararlı net değer vermektedir.

Teşekkürker. pH değilde, toprağın nemi ölçülüyor (humidity nem demek).
1k lık direncin amacı nedir hocam peki?
Ayrıca toplam 2 adet prob yok mu? Yukarıda neden probes yazıyor?

Proplar dediği 2 iletkenden oluşuyor, ingilizceye madem hakimsiniz bilirsiniz birin - 1 adet üzerindeki herşey çoğul eki alır. Sn. kesmez'in verdiği linklere bakmadınz sanırım çatal yapısında da görünse temelde 2 ayrı iletken. Bahsettiğim gibi toprağın iletkenliği baz alınmış. 1k direnç gerilimi düşürüyor.

Forum istatistikleri

Konular
128,125
Kullanıcılar
449,837
Son üye
betül hüsrevoğlu

Yeni konular

Geri