brülör beynine elektrik gelmiyor

sdc-serkan

Üye
Herkese iyi günler arkadaşlar. Forum da aradım ama bulamadığım bir arızayı açmak istedim. Alarko ALF 65/2 Fuel-oil yakıtlı brülör olan Mimsan marka kazan var. Arıza ise brülör beynine gelen faz 220 yerine 90 ile 110 volt arası. Şebeke ve diğer bağlantılarda bi problem yok. Arızayı bir türlü bulamadım.

Bence kablo baglantilarini bi kontrol edin gevseklik olabilir

Kontrol ettim kazan kontrol paneline giren termostat elektriği 220 fakat çıkış 110. Aynı kablo beyne kadar geliyor

Kontrol ettim kazan kontrol paneline giren termostat elektriği 220 fakat çıkış 110. Aynı kablo beyne kadar geliyor
Termostat .ta 220 volt ölçerken bu ölçümü ne ile yaptığını çok merak ediyorum doğrusu . 1ncisi kesinlikle bildiğimiz kontrol kalemi ile baktınsa yanılırsın ...2.Avometre ile ölçüm yapmanı .ac 250 volt kademsinde ölçüm yapaksın derken mutlaka avometrenin bir ucunu malun nötüre değdireksin ....sakın panun un gövdesinde toprak vardır .demek istediğim toprakla ...nötürü .biri ile karıştırma ..nötür cihazı çalıştırmak için ....toprak ise cihazdaki elektrik kaçağını toprağa iletmaktir ...3.Eline 100w normal flamanllı ..telli ...olacak e27 bir asma duya ampulu bağla .. tetmostatın girişinde ve çıkışında aynı parlaklıtta yanıyorsa .220 volt tam geliyor .ölçü aletinden daha kesin ölçüm yapmış olursun...şimdi burda kafanı karıştırmak istemem ölçü aletin iç direnci çok yüksek hatalı ölçüm yaplabilinir. enkesim çözüm bildiğin 100w flamanlı lamba nede olsa bir ğüç çekeç ...Baktın buda olmadı dışarıan 2x1.5 ile bağlantı yap diyeceğim denemek için .şimdilik aklıma gelen bu kadar...haydi kolay gelsin

Son düzenleme:
Kontrol panelinden gelen elektriği brülör üzerinden gelen hattan ölçüyorum. Arıza sanırım kontrol panelinde

Kontrol panelinden gelen elektriği brülör üzerinden gelen hattan ölçüyorum. Arıza sanırım kontrol panelinde
Brülörün beynindeki yanan kırmızı ışık düğmesini start et .malum arızaya geçtiğizaman bir süre beklemek gerekir .yakıt vs ateşleme yapamadığı veya fotosel ateşlemeyi görmeyebilir bu arada fotoseli yerinden çırakarıp temiz bir bezle silip tetrar yerine takıp . star edip kırmızı lamba sönmesi gerekir. tekrar çalışması için .....hayırlı işler .not termostatın uçlarını bir birine kısa devre et bakalı .yani termostatın iki ucunu şont at bakalım...

boyler bir kere arıza yapmıssa genelde durmaz devam eder. zor gunler sızı beklıyor. sırkulasyon pompması uzerınde basınc salterı var ona bak hava yapmıs olabılır basınc salterı kontagına 220 v gelıyor ve cıkıyormu? yakıt kazanı sevıyesınde limit sviç olabılır ve kontak gecırmıyordur. motor uflemesı yetersız oldugundan elektrık gecmıyor olabılır. emısyon sıkıntısı olabılır ateslemenın oralarda bıryerlerde sensor var ondan olabılır. beynın ıcerısınde mekanık sacmasapan kontaklar var muhtemel bıyerınden gelıyor cıkması gereken yerden gecmıyordur. kolaygelsın

Forum istatistikleri

Konular
128,161
Kullanıcılar
449,920
Son üye
Bafrali1655

Yeni konular

Geri