Bosch slinceplus bulaşık makinesi yıkama yapıyor suyu ıstmıyor rezistans sağlam

Muhtemelen makinaya göre değişiyordur ama benim karşılaştığım makinalarda rezistans genelde röle ile sürülüyordu. Röleyi transistörle sürmüşlerdir diye düşünüyorum. Genelde triyaklarla ventilleri, pompayı ve deterjan kabını sürüyorlar bazı makinalarda da yıkama motorunu.
Bosch,siemens ve Profilo grubunda ısıtıcı, röle ile çalışıyor;röle ise triyak ile sürülüyor.Çok tamir ettim.Motorda iki adet soket var biri motor diğeri ısıtıcı rezistans için.Bazen vibrasyon sebebi ile soket temas etmeyebiliyor.
RZİSTANS roleyle sürülüyor 16 amperlik 6 bacaklı bir role platinleri yanmış değiştim ama roleye elk gelmiyor yani roleyi süren 12 volt beleme gelmiyor arıza bu bunun dışındamakıne yıkıyıor ıstma yok. roleyi sren triyak hangisi 12 volt roleye gelmiyor kardeş bir yardım

Moderatör tarafında düzenlendi:
RZİSTANS roleyle sürülüyor 16 amperlik 6 bacaklı bir role platinleri yanmış değiştim ama roleye elk gelmiyor yani roleyi süren 12 volt beleme gelmiyor arıza bu bunun dışındamakıne yıkıyıor ıstma yok
Röleyi kontrol eden devre elemanı nedir? Benim devre kartı üzerinde gördüğüm bütün röleleri transistörler kontrol ediyor. Transistörler sağlam mı kontrol ettiniz mi?
Ayrıca hangi röle? Turuncu olan mı?

İşaretlediğim elemanların kontrolünü yapın.

1695644197546.png

Isiticinin çalışması için bazı şartların sağlanıyor olması lazim.

Belki sizin cihazin sicaklik sensoru arızalı sicakligi okuyamaz ise tabiki rezistansi sürmez ve uyarı verecektir.

Burada E10 hatasından bahsettiniz hatanın açılımına baktınız mı?
sensörü olçtüm sağlam görünüyor ısıtınca değeri değişiyor bence roleyi süren neyse o açık devre roleye 12 volt gelniyor prpğram öylece bitiyor soğuk suyla yıkıyor

Röleyi kontrol eden devre elemanı nedir? Benim devre kartı üzerinde gördüğüm bütün röleleri transistörler kontrol ediyor. Transistörler sağlam mı kontrol ettiniz mi?
Ayrıca hangi röle? Turuncu olan mı?
turuncu olan role yanıktı yanarken sanırsan transistörü de götürdü vaziyet öyle görünüyür

Yeni mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
128,193
Kullanıcılar
449,968
Son üye
ibrahimkalebayir38@gmail.

Yeni konular

Geri