Bosch logixx 8 sensetive..amortisor degisimi sonrasi cikan balans ve ses..

gurhan_20

Üye
S.a degerli usta ve abilerim. Bosch logixx 8 sensetive camasir makinamizda sikmada yada normal calisirken asiri vurunru sesi vardi.
- rulmanlardan suphelendim kazani komple soktum ama rulmanlarin ilk gunku gibi saglam oldugunu gordum.
-kazan amortisorlerinin komple boslamis oldugunu gordum(kare demir, icine plastik piston giren modelden, plastigin ustundeki keceler parcalanmisti), tamir takimini getirttim! Amortisorleri actim kecerlerini degistirdim yagladim ve geri taktim.
Amortisorleri taktiktan sonra makina notmal yikama yaparken ses kesildi vuruntu sesi falan yok.
Makina sıkmaya geldigi zaman asiri bir balans war makina sallaniyor ses yapiyor.
- bu balansi neden yapiyor bir turlu cozemedim. Siz degerli ustalarim yardimci olursa cok sewinirim. Bu balans neden olur amortisorleri tamir akimiyla tamir ettim acaba cokmu sert olduda balans yaptiriyor anlayamadim. Cwplariniz icin simdiden tesekkurler kolay gelsin

S.a degerli usta ve abilerim. Bosch logixx 8 sensetive camasir makinamizda sikmada yada normal calisirken asiri vurunru sesi vardi.
- rulmanlardan suphelendim kazani komple soktum ama rulmanlarin ilk gunku gibi saglam oldugunu gordum.
-kazan amortisorlerinin komple boslamis oldugunu gordum(kare demir, icine plastik piston giren modelden, plastigin ustundeki keceler parcalanmisti), tamir takimini getirttim! Amortisorleri actim kecerlerini degistirdim yagladim ve geri taktim.
Amortisorleri taktiktan sonra makina notmal yikama yaparken ses kesildi vuruntu sesi falan yok.
Makina sıkmaya geldigi zaman asiri bir balans war makina sallaniyor ses yapiyor.
- bu balansi neden yapiyor bir turlu cozemedim. Siz degerli ustalarim yardimci olursa cok sewinirim. Bu balans neden olur amortisorleri tamir akimiyla tamir ettim acaba cokmu sert olduda balans yaptiriyor anlayamadim. Cwplariniz icin simdiden tesekkurler kolay gelsin
ön denge taşı civataları gevşemiş olabilir.Kontrol ediniz.

ön denge taşı civataları gevşemiş olabilir.Kontrol ediniz.
Makinanin ön denge taslari kazana yapistirilmis vidali degil onu hic sokmedim zaten. Ustteki taslari sokmustum ama yerine geri taktim ve iyi sıktım.
bildiğim kadarıyla amortisör tamir olmaz, yenileriyle değiştir.
Ustam bende youtube de gordum beyaz esya servisi

Ustam bende youtubede gordum beyaz esya servisi benim makinanin amortisorunun aynisini sadece kece degistirerek ariza giderileceni soyluyordu. (Kare olan piston modeli. Yuwarlak degil yuwarlaklarin. Tamirati mumkun deil yagli olan modeller) yinede kece tamirati yaptigimiz icin olabilirmi acaba. Orjinal halinin sertlik derecesini bilmiyorum ama benim yaptiklarim hafif sert oldu buda bir etkenmidir

Son düzenleme:

Forum istatistikleri

Konular
128,198
Kullanıcılar
449,978
Son üye
food_eng_1952

Yeni konular

Geri