blaupunk oto teyp ariza

alpinet

Üye
Arkadaslar mrb form da yeniyim bilgilerinize ihtiyacim var sorunum Aracimda teyp cd okumuyor diye cikarip okuyucuyu temizlemek istedim hersey ondan sonra neydana geldi suan teyp calismakta cd surucu calismiyor ayrica fm radyo tariyor ama frekans bulamiyor otomatik manuel her turlu denedim. Malesef bi sonuc alamadim blaupunkt marka orjinal doblo teyp sizce nerden baslamaliyim nelere bakmaliyim kendim elektronik teknikeriyim hem kendim icin bir deneyim ve tecrube edinmek istiyorum.

Arkadaslar mrb form da yeniyim bilgilerinize ihtiyacim var sorunum Aracimda teyp cd okumuyor diye cikarip okuyucuyu temizlemek istedim hersey ondan sonra neydana geldi suan teyp calismakta cd surucu calismiyor ayrica fm radyo tariyor ama frekans bulamiyor otomatik manuel her turlu denedim. Malesef bi sonuc alamadim blaupunkt marka orjinal doblo teyp sizce nerden baslamaliyim nelere bakmaliyim kendim elektronik teknikeriyim hem kendim icin bir deneyim ve tecrube edinmek istiyorum.

Merhaba.Bu temizlık sırasında muhtemelen geçme fişleri gevşetmiş veya yerinden de çıkarmış olabilirsiniz.(Cd ünitesi kısmında da çok sayıda minik geçme soket-fiş bağlantıları mevcuttur,pc'lerin dvd-rom sürücülerinde olduğu gibi) İlk önce bunları elinizle dikkatlice soketteki yerlerine doğru kuvvetlice de bastırıp geçmesini de sağlayın,bir temas yoksa tam olarak da geçsin.Çünkü neticede 2 ayrı modülden (Hem cd hem de fm radyodan) gelip de tek ortak bir çıkış katına (Entegreli,opamplı) her ikisinden de ortak bu gelişi engelleyen bir geçme soketi de söküp gevşetebildiğinizi düşünüyorum.Diğer başka yerlere bu temizlik işlemi sırasında bir hasar da verilmediyse eğer,umarız ki öyle olmuştur,cihazın eskisi gibi çalışması da lazımdır.Kolay gelsin.

Forum istatistikleri

Konular
127,959
Kullanıcılar
449,607
Son üye
sinan343834

Yeni konular

Geri