Bir Teknikerin İş Görüşmesi

gece gece güldürdün beni. :D

öyle bir ilan veriyorlarki cem yılmazın dediği gibi sanki büyük bir otomotiv firmasıymış gibi ilan var.

halbuki git bak don lastiği üretiyor. :D

:D :D Gerçekten de oluyor böyle şeyler

Valla arkadaşlar sitemiz aracılığı ile elektrik ustası aradım geri dönen olmadı , bulduğumuz usta şu an 1850 artı mesai alıyor, ayda 135 saat mesai ile maaşını siz hesaplayın.

bu aç gözlü insanlar nezaman doyacaklar merak ediyorum hata bizdede var işi bilmeyen bir tanıdığınızı alırsınız yanınıza biraz çalışır sonra başka yere ben ustayım diye gider maaş abi ne verirsen der sonrası da bu bence bunları 21 yıllık meslek hayatımda yaşadım biz 4 usd yi beğenmedik adamlar evli çacuklu 2 2.5 usd ye rusyaya kazakistana geldiler takdir sizin oradada evden para istediler nedenide orada 2. bir hatun davası evdekinden daha iyi olduğunu söyleyenlerde var çünkü onlar tecrübeli ::)))

her meslekte öyleki :D

özel sektörün teknik elemana bakışı bu şekilde devam ederse herkes devlet kapısında bekler.

Ne istediğini bilmiyor anlaşılan

emek = para = bilgi

arkadaşlar neden mesleklerimiz para etmiyor. Çoğu firmada benimle aynı eğitim seviyesindeki (yüksek okul) başka bölüm mezunları mesela muhasebe benden daha fazla para alıyor. Artı idari bölümde bilgisayar başında sıcacık odasında oturuyor. Biz de üretimde soğuk ve gürültülü ortamlarda yazın ise tam tersi ter içinde çalışıyoruz. Ama onlar daha kıymetli ve maaşları daha yüksek nasıl oluyor bu. Bunu biri açıklayabilirmi. Gerçekten yanlış bölüm okumuşuz.

arkadaşlar neden mesleklerimiz para etmiyor. Çoğu firmada benimle aynı eğitim seviyesindeki (yüksek okul) başka bölüm mezunları mesela muhasebe benden daha fazla para alıyor. Artı idari bölümde bilgisayar başında sıcacık odasında oturuyor. Biz de üretimde soğuk ve gürültülü ortamlarda yazın ise tam tersi ter içinde çalışıyoruz. Ama onlar daha kıymetli ve maaşları daha yüksek nasıl oluyor bu. Bunu biri açıklayabilirmi. Gerçekten yanlış bölüm okumuşuz.

Aynen öyle... Bana soranlara uzak durun elektrikten diyorum...

Forum istatistikleri

Konular
128,331
Kullanıcılar
450,176
Son üye
electrical_engineer

Yeni konular

Geri