Bir röleye ihtiyacım var.

ZorBeyy

Üye
Merhaba arkadaşlar.

Bobin ucuna anlık sinyal (elektrik) verildiğinde kontağını kapatan, ikinci sinyalde açan yani kendinden mühürlemeli gibi bir röleye ihtiyacım var. Daha öncelerde görmüştüm. entes SM7 gibi o büyüklükte. marka modeli aklımda değil. internette aradım bulamadım. İnşallah rölenin işlevini anlatabilmişimdir. Bu özellikte bir röleye ihtiyacım var. Bilen arkadaş varsa marka model söylerse sevinirim. teşekkürler.

İyi bir topraklama değeri sıfıra ohm'a yakın olan değerdir. Fakat her işte olduğu topraklamadada maliyetler önemli, onun için iyi bir topraklama değeri izin verilen değerler içinde olandır.
Otomatik sigorta bulunduğu devreyi yüksek akım ve kısa devre akımlarından koruyan bir anahtarlama elamanıdır.
Diğer konuların içerisinde buldum. Bu konuyu nasıl sileceğimi bulamadım :)

Darbe akım anahtarı bu işi görür. Her sinyal darbesinde kontağı konum değiştirir.

Teşekkür ederim yinede. Sağol.

Röle tam alarak nedir acaba.
Teşekkürler.
--
Yani ne işe yarar genel olarak.

Moderatör tarafında düzenlendi:
mrb fazla akım çeken devrelerede (yüksek güçlü devrelerde) koruma amaçlı olarak röle kullanırız.elektrıksel anahtar yani.bi nevi transistördür tabı transistör gibi dirençle kullnmamıza grek yoktr

Siemens'in fernschalter adında zig zag sigorta diye tabir edilen 220V ile çalışan darbe akım şalteri vardır. Kontakları her enerjilendiğinde konum değiştirir. Tekrar enerjilene kadar kontak önceki durumuna geçmez. Büyük güçlü uygulamalarda bir kontaktör yardımıyla kullanabilirsin.

darbe akım rölesi işini görür her verdigin darbe akımda kontagını değiştirir kardeş
veya imbus röle iyi şalışmalar kolay gelsin

omron da akım verilince çeken, çekili kalan , polarıte degiştirip akım verince bırakan role var.

Forum istatistikleri

Konular
128,212
Kullanıcılar
449,991
Son üye
multiroots

Yeni konular

Geri