Bir proje yapalım mı?

symonlife

Üye
Bir türk olarak farklı düşünce yapısına sahip ırk olduğumuzu biliyorum, ve onun için ilgilenecek arkadaşlara bir proje fikri sunuyorum. Araçların gece-gündüz sürüş güvenliğini arttırmak için korna ile paralel-harici(otomatik) çalışabilen, ve o bölgede yolunuzun üzerine çıkabilecek olan hayvan çeşitliliğini kapsayan (duyma frekansları) ve onları sesle uyaracak adınada çığlık koyacağımız bir proje yapalım mı?
Bir çok detayı düşündüm ama farklı fikirler her zaman iyidir. Fikirlerinizi bekliyorum.

Proje pek fazla ilgi görmemiş sanırım..

Ben de uzun yolda çok hayvanın canına kasdettim malesef ve biz insanlar bunu çözmek için yol kenarlarına bariyer koymakla hata yapıyoruz sanırım. Siz olaya farklı bir açıdan bakmışsınız. Hayvanların yola girmesini engellemek yerine gelmemelerini sağlamak daha mantıklı. Bunu bireysel olarak araçlara takmak yerine belirli mesafelerde yol kenarlarına koymak daha mantıklı sanırım. Nasıl yapılacağı konusunda ise ilk yapman gereken şey hayvanlarla ileitşim kurabilmek için gereken ses frekanslarını bulmak olacaktır..

Kolay gelsin ne diyim...

Değerli dostum, senin bu projen Avrupada yıllardır orta sınıf dahil birçok arabada ultrasonik ses üreteci kullanılarak mevcut zaten. Avrupayı yeniden keşfedelim diyorsan orasına karışmam ama bence olmayan teknolojiler hakkında yazarsak daha iyi olur gibime geliyor.
Bir türk olarak farklı düşünce yapısına sahip ırk olduğumuzu biliyorum, ve onun için ilgilenecek arkadaşlara bir proje fikri sunuyorum. Araçların gece-gündüz sürüş güvenliğini arttırmak için korna ile paralel-harici(otomatik) çalışabilen, ve o bölgede yolunuzun üzerine çıkabilecek olan hayvan çeşitliliğini kapsayan (duyma frekansları) ve onları sesle uyaracak adınada çığlık koyacağımız bir proje yapalım mı?
Bir çok detayı düşündüm ama farklı fikirler her zaman iyidir. Fikirlerinizi bekliyorum.

Sayın harika32; Alıntı yaparak msj attığınız için teşekkür ederim ama birde anlayabilseydiniz iyi olurdu, çünkü yeni bir icat çıkarmak için açmadım bu konuyu, ilk ve son cümleyi tekrar okusanız yeter. Avrupalı yapmış bana ne? Amerikalı yapmış bana ne? onlar yaptı diye bizim düşünmemiz yasak mı? neyse burası bir tartışma alanı değil, farklı fikirleri beklesek daha iyi olur gibime geliyor.

evet avrupalılar yaptı diye ozaman hiçbirşey yapmadan satın alıp hazırcılıgamı alışalım bence bu düşünce yanlış teknolojimizin gelişmesini istiyorsak biyerlerden başlamak lazım bunu yapacak olanlarda bizler biz kalkıp aynısı var ne gerek var yapamaya dersek kendimizi köreltmiş olur evde oturup armut piş agzıma düş deriz.

Değerli symonlife ve secretagent, Tezinizde haklı olabilirsiniz. Bu konuda benim fikrim Ön tamponlara 2 adet ultra high ultrasonic ses üreteci takarsak konuyu çözeriz sanıyorum. Ancak esas mevzu ülkemizde ultrasonic ses üretecini nasıl üretiriz olması gerektiği esas sorunumuz. Gerçekten bu kadar güçlü üreteç şeması elinde olan varsa benimde çok işime yarayabilir. Bildiğim kadarı ile zayıf olanları sivrisinek kovucu olarak kullanılıyor.

evet avrupalılar yaptı diye ozaman hiçbirşey yapmadan satın alıp hazırcılıgamı alışalım bence bu düşünce yanlış teknolojimizin gelişmesini istiyorsak biyerlerden başlamak lazım bunu yapacak olanlarda bizler biz kalkıp aynısı var ne gerek var yapamaya dersek kendimizi köreltmiş olur evde oturup armut piş agzıma düş deriz.

doğru söze ne denir

avrupalılar tuvaleti yıkanmayı bizden öğrendi unutmayın ama şimdi bize satıyorlar lüks banyo malzemelerini. projeye devam. bende sileceksiz cam temizleme projesi üzerine çalışıyorum ve bitirmek üzereyim. bu projede arabada silecek olmayacak. hava ile cam temizleniyor. kolay gelsin. avrupalı yapmışmı bilmiyorum ama görmedim:)

önce bir projeyi üretelim,bu proje nasıl olacak hayvanları rahatsız edecek,kaçıracak derecede frekans yayan bir projemi olacak.eyer böyle bir proje yapılırsa nasıl olur hayvan yakları ayağa kalkarmı,yasal bir geçerlilik alabillirmiyiz projeye? düşününki şehirde arabamız ile ilerliyoruz nekadar köpeğini gezdiren insan varsa arabamızla geçerken hayvanlar kaçacak yer arıyor çıldırıyor:) biz yaparsak böylebirşey olur herhalde:)

Forum istatistikleri

Konular
128,354
Kullanıcılar
450,212
Son üye
salamakas

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri