Binance dan Gelen Spam Mesajlara Dikkat Edin

olc technics

Katılımcı Üye
Bugün telefonuma Binance dan mesaj geldi. Binance nedir hic bilmediğim icin hemen baktım: Kripto para işleri yapan bir firmaymis. Benim Kripto para işleri ile uzaktan yakından bir alakam yok. Bana neden kolpadan mesaj atsınlar. Oltalamak için mesaj göndermişler, orası gayet net. "Sayın Binance Kullanıcısı" diye başlayan spam mesaj gönderilmiş. Kim olduğumu bilselerdi , ya da kullanicilari olsaydım, adımla hitap ederlerdi. Lütfen buna dikkat edin arkadaşlar. Birileri Binance adını kullanarak dolandırıcılık yapıyor. Yada Binance ta işin icinde, şüpheleniyorum da değilim hani.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20230720-180317463.png
    Screenshot_20230720-180317463.png
    90.7 KB · Görüntüleme: 25
benim kendi dolandırıcım var, tanımadıklarımla muhatap olmuyorum. kripto parayla da uzaktan yakından tanışıklığım yok. zaten tanışacak yerlerim acıyor.

Baba, para ile imanın kımde oldugu belli olmazmış.. Demek birileri seni senden iyi tanıyor.
son emekli maaş zammından sonra, zamlı maaşımla bas bas paraları leylaya yapacağım. para dediğin nedir ki? elinin kiri. bir keresinde bir hatun kişi aradı, kargo / icra var diye. dur dedim yan komşum avukat ona vereyim ona anlat, ben aptal adamım öyle şeyleri bilmem dedim. telefonu yüzüme kapattılar.

Bugün telefonuma Binance dan mesaj geldi. Binance nedir hic bilmediğim icin hemen baktım: Kripto para işleri yapan bir firmaymis. Benim Kripto para işleri ile uzaktan yakından bir alakam yok. Bana neden kolpadan mesaj atsınlar. Oltalamak için mesaj göndermişler, orası gayet net. "Sayın Binance Kullanıcısı" diye başlayan spam mesaj gönderilmiş. Kim olduğumu bilselerdi , ya da kullanicilari olsaydım, adımla hitap ederlerdi. Lütfen buna dikkat edin arkadaşlar. Birileri Binance adını kullanarak dolandırıcılık yapıyor. Yada Binance ta işin icinde, şüpheleniyorum da değilim hani.

3-4 ay arası tam hayırlamıyorum banada geldi .
Benim Kripto para işleri ile uzaktan yakından bir alakam yok

https://www.sikayetvar.com/binance/binance-olta-mi-atiyor

Baba, para ile imanın kımde oldugu belli olmazmış.. Demek birileri seni senden iyi tanıyor.

Maaş harici bankaya ile işim yok + havale kredi kartı .

Telefon rehberleri satıyor herhalde .
Alış veriş internet sitesi diğer adını yazmayayım tüm telefon kayıtlerımız olan yerler .

Tutarsa .

Belkide yapay zeka gibi sistem kullanılıyor .

3 Gün öncede arandım anket yapacaklarmış tamam yapalım dedim .
Her şeyi biliyor burada mı otuyorsunuz dedi ne anketi dedim parti ile ise işim olmaz dedim .
Geveledi biraz dedi .
Teşekkürler dedim kapadım .

Son düzenleme:
Mayısın 9 unda bir tane daha yollamışlar, onu görmemişim. Herhalde benden umudu keserler yakında.
3-4 ay arası tam hayırlamıyorum banada geldi .

https://www.sikayetvar.com/binance/binance-olta-mi-atiyor

Maaş harici bankaya ile işim yok + havale kredi kartı .

Telefon rehberleri satıyor herhalde .
Alış veriş internet sitesi diğer adını yazmayayım tüm telefon kayıtlerımız olan yerler .

Tutarsa .

Belkide yapay zeka gibi sistem kullanılıyor .

3 Gün öncede arandım anket yapacaklarmış tamam yapalım dedim .
Her şeyi biliyor burada mı otuyorsunuz dedi ne anketi dedim parti ile ise işim olmaz dedim .
Geveledi biraz dedi .
Teşekkürler dedim kapadım .
İletisim bilgilerimiz bir şekilde sizdiriliyor. Devlet diye bildiğimiz kuruma bile guvenemez olduk artık.

tarihin birinde, yani uzun uzun yıllar önce; benim rahmetli anacığıma (okuma yazma bilmedi ve felçliydi) bir pazarlama şirketi senet imzalatıp tencere sözü vermişler. elimde sopa ile bütün mahalleyi dolaştım ama bulamadım o kişiyi ( ilahlar korumuş) hani kazayla denk gelseydim garanti veriyorum hastanelik olmazdı. bana istediğiniz sıfatı kullanabilirsiniz. sadece elimde bir telefon numarası vardı. aradım ve durumu anlattım, hatta o senetleri vermesi için o arkadaşı rica ettim kendilerinden. bir hafta sonra benden yaşlı birisi geldi ve senetleri gözümün önünde yırttı ve özür dileyerek gitti. ve benden bir çuval özür diledi. kazara o imza attıran kişi gelseydi.... gelen o benden yaşlı kişiye sadece yaşına hürmet ettiğimi söyledim ve benim gibi evlatlardan uzak durmasını rica ettim. sonuçta şirket çalışanı. benim için çok fazla değeri yok. hele benim için kaybedecek hiç bir şey yok. konu annem olunca hiç kimseyi tanımam...

Yaklaşık 2 yıldır Binance kullanıyorum. Binance mesaj ile herhangi bir bildirim attığını görmedim. Tabi giriş için atılan mesaj ve mailler hariç. Dolandırıcı linkleri

Yaklaşık 2 yıldır Binance kullanıyorum. Binance mesaj ile herhangi bir bildirim attığını görmedim. Tabi giriş için atılan mesaj ve mailler hariç. Dolandırıcı linkleri
Dolandırıcılar konusunda neden birşey yapmıyor Binance, üzerine şüphe düşürüyor. Bence bu bir güvenlik zaafiyeti. Bu konuda birşey yapılması gerek.

Senin numaranı izinsiz dağıtmanın suç olduğu ülkemizde her gün onlarca alakasız mesaj geliyorsa ve bu mesajlara hemen atlayanlar varsa kimse bir şey yapamaz. Hayatımda hiç gitmediğim Muş ilinden market indirim mesajı geliyor. Çözüm bence yok

Forum istatistikleri

Konular
128,203
Kullanıcılar
449,984
Son üye
riki35

Yeni konular

Geri