Bilgisayar parçaları hakkında

Arkadaşlar merhaba! Ev bilgisayarının bazı parçalarını yenilemek istiyorum,160gb lık harddisk aldım,PSU eski ama idare eder Max(360) Total(420) wat diğer parçaların özelliklerini resimle yükledim, bunlara uyumlu parçalar yazarsanız memnun olurum.

Ekli dosyalar

• wordtojpeg.zip
    496.7 KB · Görüntüleme: 12
Boşuna masraf etme bilğisayarı kullanabildiğin kadar kullan .
Çöpü Karıştırma , paranı da çöpe atma .

Bel1-1.jpg
Bel2-1.jpg
Bel3-1.jpg
Bel4-1.jpg
Bel5-1.jpg
Bel6-1.jpg

Son düzenleme:
Ara-sıra bozuluyor tamire götürüyorum,cevabınızdan yeni bir bilgisayar toplamam bununla hiç uğraşmamam gerektiğini anlıyorum.

Ara-sıra bozuluyor tamire götürüyorum,cevabınızdan yeni bir bilgisayar toplamam bununla hiç uğraşmamam gerektiğini anlıyorum.

ne gibi bozulma
1 - donanım ( örnek verimisiniz ? /
ben de örnek vereyim yılların bilğisayarı diyelim toz topluyor fan + işlemcinin macunu kuruması + hard disk bed sektör + vs gibi

2 - yazılım ( sizin kaynaklanıyor )

ne gibi bozulma
1 - donanım ( örnek verimisiniz ? /
ben de örnek vereyim yılların bilğisayarı diyelim toz topluyor fan + işlemcinin macunu kuruması + hard disk bed sektör + vs gibi

2 - yazılım ( sizin kaynaklanıyor )

Bundan önceki anakart tabanında küçük bir çatlama olmuştu (GIGABYTE) tamirci ikinci el bir Asus anakart ve ekran kartı taktı,samsung(İDE) harddisk bad sektör olmuştu ben yeni bir sata aldım taktım,sonuncusunda bilgisayar açılmamıştı götürdüm tamirci iç kablolardan birisini değişitirdim dedi.
Şu anda kullandığım ram 1gb, yeterli mi yoksa takviye yapayım mı. ?

Bu sistemi iyileştirmenin bir anlamı yok. Sadece kasa ve optik okuyucular ve hdd kullanılabilir bence. Yeni anakart,ram ve cpu ile upgrade edilebilir. Tabi amaca göre birde ekran kartı.

Bu sistemi iyileştirmenin bir anlamı yok. Sadece kasa ve optik okuyucular ve hdd kullanılabilir bence. Yeni anakart,ram ve cpu ile upgrade edilebilir. Tabi amaca göre birde ekran kartı.
Bende öyle düşünüyorum.Şimdiki cpu'larda ekran kartları mevcut mu? oyun falan oynama yok diğer parçaları tedarikle yetineyim.

Mevcut CPU 3.20 Mhz gözüküyor bunu değiştirmeye gerek var mı?Bir anakart bir de ekran kartı yeterli sanıyorum.Sisde uygun görürseniz.
Emanet bile olsa bilgisayarınıza 2 GB ram ekleyin ve performansındaki değişmeyi gözetleyin, tatmin etmez ise size uygun sistem tavsiye ederim.

Forum istatistikleri

Konular
128,162
Kullanıcılar
449,922
Son üye
11akif

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri