Beyaz Eşya Tavsiyesi

alev015

Üye
selam arkadaslar

sizin tavsiyelerinize ihtiyacim var, umarim bana yardimci olabilirsiniz.
biz ailece yurtdisinda yasiyoruz ve türkiyedeki dairemize (Ankara) beyaz esya almak istiyoruz. Türkiyede hangi marka kaliteli ve serviside iyi bilmiyorum.

Kaliteli ve uzun yillar kullanabilecegimiz ürünler ariyoruz ama ayni anda servisi iy olmasi gerek cünkü beyaz esyalar bozulursa ozaman servisi cabuk gelip isinden anlayan kisileri olsun istiyoruz. Zaten Yilda 1 defa (yazin) Türkiyeye geliyoruz, ozamanda yaz boyunca servisle ugrasmak istemiyoruz dogrusu :)

Bütce olarak babam 3000 ile 3500 tl ye kadar evet diyor yeterli kaliteli uzun ömürlü birsey olsun.

Benim arastirmalarima göre bu ürünlere iy deniliyor.

Buzdolabi (mutlaka no frost ve mümkünse dondurcu altta olmasi):

Samsung RT58EDEW veya Samsung RL62ZBSW modeli ama samsungun servisi nasil??

veya AEG Electrolux SANTO 65340 KG

Camasir makinasi (7-8kg, 1000-1400 devir, ve okadar cok progrmlari olmasada lur misal: özel ipek kumas programi vesayre):
Bide simdi kurutmal camasir makinalari cikdi onlardan hangisini tavsiye edersiniz?

Profilo CM1000STR

Bosch WAS20460TR

AEG - Electrolux Lavamat 74850

VEYA

AEG-ELECTROLUX - LAVAMAT 84950

VEYA

electrolux EWF 16981

Firin (mutlaka elektrikli):
AEG Electrolux COMPETENCE 41016 VH-WN Fırın

VEYA

ELECTROLUX EKC 60350

bizim kullandigimiz ve cok memnun kaldigimiz su firin var (AEG-ELECTROLUX - COMPETENCE 41016 VH-WN (AEG Electrolux Competence 41016 VH-wn Glaskeramik Elektroherd Preisvergleich bei Geizhals.at Österreich) ) ama trde bu varmi ve yine servis sorunu oldugu icin siz ne dersiniz? Bu olmassa hangi firin tavsiye edersiniz.

bide satin alabilecegimiz ve üzerine garantide alabilecegimiz iy bir magza veyabayi tavsiye edebilirmisiniz?:rolleyes:

simdiden yardimiz icin cok tesekkür ederim ve türkcem okadar iy degil yanlislarim icin kusura bakmayin...:eek:

Size yardımcı olmak bizleri mutlu eder.
Yazınızda söz ettiginiz ürünler gercekten kaliteli ürünler sadece Türkiye'ye resmi yoldan ithal edilip edilmedigini bilmiyorum.

İstanbul dogu bank carşısında bu ürünleri bulabilirsiniz.

Eğer Samsung Elektrolüx seceneklerini genişletmek isterseniz sahsi önerim
Amana sogutucu,Neff fırın,siemens yıkayıcılardır.
Kurutmayıda birleşik olanları degil,kurutma makinası olarak üretilenleri tercih etmelisiniz.(sorun yaşamamanız açısından)

Servis konusunda yerleişim bölgenizdeki servis istasyolarını bizzat ziyaret edip sizlerce yeterli görünüp görünmediklerini gözlemlemenizi önerebilirim.

Hayırlı akşamlar dilerim.

ilkin tavsiyeniz icin cok tesekkür ederım alfa romeo ve mutlaka gözönümde bulunduracagım..

biz şu anda türkiyedeyiz :D :D

malesef kötü bi durumla karsı karsıyayız. daıremızı aslında bız türkiyeye gelene kadar hazır edecek yanı alcı, fayans ve boya yapacak usta pek bırsey yapmamıs :mad: halbukı babam ocakda o ustayla anlasmıstı :confused: paranın cogu kısmınıda önden vermişdi işini iyi yapsın diye :(
bide babamında yıllardır tanıdıgı bır kişi..

artık ancak gelecek yazın beyaz esyamızı alabılırız ve ozamana kadar tavsiye ettiginiz markalarıda arastırırım..:rolleyes:

iyi akşamlar dilerim...

ilkin tavsiyeniz icin cok tesekkür ederım alfa romeo ve mutlaka gözönümde bulunduracagım..

biz şu anda türkiyedeyiz :D :D

malesef kötü bi durumla karsı karsıyayız. daıremızı aslında bız türkiyeye gelene kadar hazır edecek yanı alcı, fayans ve boya yapacak usta pek bırsey yapmamıs :mad: halbukı babam ocakda o ustayla anlasmıstı :confused: paranın cogu kısmınıda önden vermişdi işini iyi yapsın diye :(
bide babamında yıllardır tanıdıgı bır kişi..

artık ancak gelecek yazın beyaz esyamızı alabılırız ve ozamana kadar tavsiye ettiginiz markalarıda arastırırım..:rolleyes:

iyi akşamlar dilerim...

malesef iş ahlakı olmayan bir ustaya çatmışsınız böyle kişiler iş ücretini baştan aldıklarında malesef o işi erteleyir parasını almadıkları işleri bitirip para alamaya hak kazanmak için çalışıyorlar genelde bu tip işlerde çalışanlara çok az bir avans verin ve parasını iş bitiminde ödeyin.

Beyaz eşyayı çok uzun kullanmak istediğimiz için iyi bir tercih yapmak şart, bu durumda 10 yıl garanti veren markalara bakmak lazım.

Evet beyaz eşya satın almak bence zordur. Çünkü satın alınan beyaz eşyayı en az 10 yıl kullanmak zorundasın.. Kaliteli ve sağlam bir makine olmalı ki sürekli arızalanıp seni yormasın..Tabi bunun yanında verdiğimiz servis ücretleri de cabası..

Kesinlikle katılıyorum, beyaz eşyaya çok para veriyoruz ama en fazla 4-5 yıl kullanabiliyoruz. En az 8-9 yıl kullanmak isterim bende.

O kadar para verince suyunu çıkarana kadar kullanmak istiyor insan..:)

Beyaz eşya olarak bir çok marka mevcut fakat ben beyaz eşyanın şans işi olduğunu düşünüyorum benim bir bosch bulaşık makinem var yaklaşık 10 yıl kadar önce satın almıştım gayet güzel ve kullanışlı şimdiye kadar 1 kere tık demedi vallaha hanım yıllarca tuz koymadı gerçi bardakları biraz çiziyor tuz koymayınca ama genel anlamda gerçekten 1 kere bile bosch servisi çağırmaya ihtiyaç duymadım gerçi servise cihazın kodunu vererek sorduğumda cihaz alman üretimi demişti sanıım alman üretimi cihazlar biraz daha kaliteli oluyor.

Vestel Buz dolabımda var mesela ama 10 kere tamire gitti halla randuman almadı. Bu dolabı yenisi ile değiştirmeyi düşünüyorum 1 ci tercihim bosch olacak fakat sizlerin bir önerisi varmı?

Forum istatistikleri

Konular
128,126
Kullanıcılar
449,839
Son üye
Qkay

Yeni konular

Geri