Beko BKY-3503PY program süresi ve su alma sorunu

olcyakdgn

Üye
Ustalar kolay gelsin. BKY-3503PY bulaşık makinası programı çok hızlı bitirdiği, yıkama esnasında su sesinin aralıklı geldiği söylenerek getirildi.
3'üncü programda deneme yaptım. Program boyunca 3 defa su alıyor ve hepsinde suyu eksik aldı. Her seferde içine yaklaşık 1,5 litre su ekledim. Programın tam süresini bilemediğimden bir yorum yapamadım.

Elektronik kartından şüphelendiğimden elimde bulunan başka bir kart ile değiştirdim. Taktığım kart ile program süresi uzadı. Ama su alma konusunda hala sıkıntı var.
Şöyle ki program başlangıcına getirip makinayı başlattığımda su boşaltma yapıp ilk su almada sıkıntı olmuyor ama diğer ikisinde yine eksik alıyor. Bu sefer yarım litre su koyduğumda yetiyor. Program cihazını diğer su aldığı konumlara getirip başlattığım zaman yine sıkıntısız alıyor ama bir sonraki su alımında yine eksik alıyor. Yani başlangıçtan sonraki program içindeki su alımlarında eksik alıyor.
Program cihazında sorun olabilir mi?

Soru biraz eski fakat belki birinin işine yarar ,su sayacını değiştirmeyi denedinizmi.(reed röle olanlar zaman içinde arıza yapabiliyor)

Soru biraz eski fakat belki birinin işine yarar ,su sayacını değiştirmeyi denedinizmi.(reed röle olanlar zaman içinde arıza yapabiliyor)
Kusura bakmayın yazdığınız cevabı yeni farkettim. Su sayacını değiştirmedim. Ne kadar doğru oldu bilmiyorum ama mıknatıs ile kısa devre kontrolü yaptım. Sizin bildiğiniz başka bir kontrol şekli var mı?

Benim yaptığım testte çalışıyor görünüyor ama makine eski, kullanıma bağlı yıpranmadan dolayı reed röle zaman içerisinde tutarsız hareket eder mi yoksa direkt arıza mı yapar. Teşekkür ederim.

Kusura bakmayın yazdığınız cevabı yeni farkettim. Su sayacını değiştirmedim. Ne kadar doğru oldu bilmiyorum ama mıknatıs ile kısa devre kontrolü yaptım. Sizin bildiğiniz başka bir kontrol şekli var mı?

Benim yaptığım testte çalışıyor görünüyor ama makine eski, kullanıma bağlı yıpranmadan dolayı reed röle zaman içerisinde tutarsız hareket eder mi yoksa direkt arıza mı yapar. Teşekkür ederim.
Aslında bence her ikiside reed rölenin kontakları esner ,tutarsız çalışabilir,ya da tamamen kontaklar çıkış vermez taşma yapabilir(taşma emniyeti algılar büyük ihtimal).

Aslında bence her ikiside reed rölenin kontakları esner ,tutarsız çalışabilir,ya da tamamen kontaklar çıkış vermez taşma yapabilir(taşma emniyeti algılar büyük ihtimal).
En iyisi röleyi değiştirip denemek. Teşekkür ederim cevabınız için.

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Çevrimiçi üyeler

Geri