Beijer Operatör Panel Program ve Dökümanları

emrebahtiyar

Fatek PLC Temsilcisi
Merhaba Arkadaşlar,

Beijer operatör paneller ile ilgili döküman ve programlar aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
Ayrıca Beijer Operatör paneller ile ilgili tüm sorularınızı bu bölümden sorabilirsiniz.

Beijer H serisi Fiyat Listesi
beijer-h-serisi-2010-fiyat-listesi.pdf

Beijer PWS serisi Operatör Panel Software ADP 6.90 Build 196
ADP V6.9.0-B196.rar

Beijer H serisi Operatör Panel Software H-Designer 6.5.0 Build 196
H_Designer_v6.9.0.196.rar

Beijer H serisi Teknik Dökümanlar
H-serisi.rar

Beijer Exter Serisi Operatör Panel Software Information Designer 1.5.2
Information_Designer_v152.zip

KNX Standardı, küçük bir rezidansın içerisindeki aydınlatma, perde panjur, klima kontrolünden, Dünya’nın en büyük havalimanlarındaki aydınlatma otomasyonu gibi çözümler için tercih edilen bir Dünya standardıdır.
Yazımızda endüstrinin can damarı sayılabilecek PLC’yi inceleyeceğiz.
Merhabalar.
Benim bu konu hakkında biraz yardıma ihtiyacım var.Bölgemizde ki tesislerimizden bir tanesi Beijer HT100t oparatör paneli kullanıyor. Bir arıza sonucu tamamen yanmış ve yenisi gelmiş. Yeni cihazın eskisi ile değiştirilmesi gerekiyor. Sanırım cihazın içinde ki programında yedeği yokmuş yani yeniden programlanması gerekecek. İlk defa bir oparatör paneli kullanacağım. Bir kaç program indirdim ama daha cihaza bağlanamadım bile. Programlar şunlar, ht designer 6.2.1 Build 140, birde remote access viewer. Bu cihaza nasıl bağlanacağım konusunda yardımcı olabilir misiniz. Birde cihazın içerisinde ki programın yedeğini arıyorum diğer çalışanların bilgisayarlarında. Bunların içerisine yüklenen programların uzantısı ne oluyor acaba?

Teşekkür ederim

Programın uzantısı .ADP veya V6F olarak taratırsanız bir sonuç çıkabilir.

Ekrana bağlanabilmeniz için haberleşme kablosu yapman gerekiyor. Haberleşmeyi ben genelde seri port üzerinden (COM1) yapıyorum.
H-Designer programı üzerinden programını hazırlayıp ekran içerisine atabilirsin.

Ekran ile PC arasında bağlantı kurabilmen için aşağıdaki kabloyu hazırlaman gerekiyor.

Beijer 9 pin bağlantısı:

Beijer 25 pin bağlantısı :

Teşekkür ederim. Kablo yapmak zor geldi bağlantıyı ethernetten yaptım:) İnşallah programıda bulurum yoksa yeniden tasarlamak gerekecek. Hiç oparatör paneli programlamadım. Yardım edersiniz artık :)

Hocam op panel programlamak oldukça basit.
Sadece PLC içerisindeki programa hakimsen (program elindeyse) ekran konusunda bir problem olmaz.

Beijer Ht50bs ekrana "windows 7 home premium" ile "h-designer" programını kullanarak bağlanmak mümkün mü?

Forum istatistikleri

Konular
128,133
Kullanıcılar
449,850
Son üye
umutbaysal9

Yeni konular

Geri